Informace    Fotky    

obrazek
Dance party / sport (lyže)

www
Oficiální stránka

fb  Sdílet


Motto
ČEZ City Cross Sprint oživí Dolní oblast Vítkovice v Ostravě už popáté.

Krátký popis upravit informace o akcí
Sobota 21. ledna 2017 bude po roce opět patřit neobvyklému závodu v běhu na lyžích mezi vysokými pecemi, který už se pomalu ale jistě stává milou tradicí v Ostravě. Ve zdejším areálu Dolní oblast Vítkovice se budou prohánět ti nejlepší čeští a zahraniční běžci na lyžích mezi obrovskými kovovými konstrukcemi. ČEZ City Cross Sprint 2017 má již pořadové číslo pět.

Akce odstartuje ve 14 hodin závodem dětí a ve 14:45 vypukne dechberoucí vzdušná show akrobatického letce Martina Šonky, který uchvátil diváky i při předešlém ročníku, o to více se těší znovu do Ostravy. Pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii předvede nad hlavami diváků svou unikátní freestylovou show. Poté se již okruh okolo Auly Gong promění v 450 metrů dlouhý závodní okruh, kde se bude bojovat o cenná umístění ČEZ City Cross Sprintu 2017. A již nyní se všichni ptají – vrátí se po roce na trůn český reprezentant Dušan Kožíšek? Třikrát po sobě český lyžař vyhrál, jen loni se musel sklonit před Torjusem Borsheimem z Norska. Jak si povede Kožíšek letos?

Po jeho boku se představí i další špičkoví lyžaři, jako jsou Martin Koukal, Aleš Razým, Jiří Magál. Do Ostravy se vždy rádi vracejí i zahraniční účastníci, tentokrát svou účast přislíbili běžkaři z Polska, Slovenska, Itálie, Norska, Austrálie, Finska a Estonska.

Diváci mohou fandit podél osvětlené trati nebo si užívat bohatého doprovodného programu v průběhu celého dne. Od rána bude připravena biatlonová střelnice pro děti, na programu bude i exhibice na slackline týmu Gibbon Slacklines, virtuální realita a chybět nebude ani ČEZ Energy Zóna a Oranžové kola Nadace ČEZ, které budou jako každoročně pomáhat. Nadšenci se mohou těšit i na plejádu reprezentantů z dalších sportovních odvětví, kteří se představí v zábavné biatlonové exhibici. Svou účast přislíbil kajakář Vavřinec Hradilek nebo Jiří Prskavec, bikerka Barbora Průdková, extrémní sportovec Michal Krysta, skikrosař Tomáš Kraus a na zem se kvůli střelbě na terč snese i Martin Šonka.

Vstup na akci je zdarma. V týdnu od 22. do 29. ledna bude pak závodní trať se všemi zatáčkami a přejezdy k dispozici bezplatně pro veřejnost a školy. Školy a větší skupiny si trať mohou předem rezervovat a na místě bude fungovat také půjčovna vybavení.

Podrobný program

10:00 Biatlonová střelba pro veřejnost
13:55 Leo Express Sprint (žáci)
14:45 Akrobatická show Martina Šonky
15:05 Spanilá jízda
15:15 Exhibice na slacklinách Gibbon Slacklines
15:15 Warm up
15:30 Kvalifikace - ČEZ City Cross Sprint (dorost) a ČEZ City Cross Sprint (dospělí)
15:55 Biatlonová exhibice VIP osobností
16:10 Semifinále - ČEZ City Cross Sprint (dorost)
16:40 Bubenická show Wild sticks
16:45 Čtvrtfinále - ČEZ City Cross Sprint (dospělí)
17:10 Semifinále - ČEZ City Cross Sprint (dospělí)
17:30 Finále - ČEZ City Cross Sprint (dorost)
17:50 Finále - ČEZ City Cross Sprint (dospělí)
18:10 Vyhlášení
18:25 Ohňostroj
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 5. 2018 Svátek má Zbyšek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz