Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
rock, funky
Země
Česká republika
Rok vzniku
1989
fb  Sdílet


NAžIVO: Od nostalgického Ivana Mládka až po divočáky z Hentai Corporation, to byly Hrady CZ na VeveříNAžIVO: Od nostalgického Ivana Mládka až po divočáky z Hentai Corporation, to byly Hrady CZ na Veveří
Festival Hrady CZ se přehoupl do své druhé poloviny, tedy do své moravské části....
13. 8. 2018
Dj Muggs & Meyhem Lauren - Northern BlvdDj Muggs & Meyhem Lauren - Northern Blvd
Práci pro House of Pain nebo Funkdoobiest, v jeho bohatém portfoliu nalezneme ta...
10. 6. 2018
J.A.R. v září vydají desku remixů "Eskalace bobra"J.A.R. v září vydají desku remixů "Eskalace bobra"
J.A.R. v úterý opanovali předávání hudebních Cen Anděl. Na vavřínech však rozhod...
23. 3. 2018


Krátký popis uprav informace o kapele
Skupina J.A.R. byla založena symbolicky 17. listopadu 1989. Základní sestavu tvořil v té době autor hudby Roman Holý a duo „akademických“ raperů Oto Klempíř a Michael Viktořík.Popis kapely J.A.R.
Po prvních dvou rockovějších albech (Frtka v roce 1992 a Mydli to! v roce 1994) ukázala kapela svoji sílu a potenciál především na revolučním třetím albu Mein Kampfunk z roku 1997, kde již plně zpívá Dan Bárta. Na albu s říznou dechovou sekcí a výpravným bookletem od Lely Geislerové se objevují první velké hity jako Maksimig nebo Hnědojed.O dva roky později, v roce 1999, vydává J.A.R. svoje čtvrté řadové album Homo Fonkianz poprvé na labelu Sony Music/Bonton/Columbia již v pevném desetičleném složení Holý, Viktořík, Klempíř, Bárta, Zbořil, Balzar, Chyška, Jelínek, Kaspar a Kop. V témže roce vydávají také videokazetu s názvem V deseti letí desetiletím.

Na další řadové album si fanoušci museli počkat až do roku 2002, kdy vyšlo album Nervák, které se od rockových prvků více obrátilo k popu a disku - samozřejmě s převažujícím funkem. Album se prezentovalo především singly Metamegamastítko a Jsem pohodlný, ke kterým byly natočeny videoklipy. Klip Jsem pohodlný režíroval osvědčený Zdeněk Suchý, autor klipů pro Monkey Business nebo Dana Bártu.

V roce 2006 vyšlo další řadové album Armáda špásu, které se stylem vrátilo k rockovějším opusům kapely. Album obsahuje dva singly: Superpéro a Doufám, který má i klipovou podobu.

J.A.R. v pravém slova smyslu nefunguje jako kapela, spíše jako příležitostné setkání předních českých jazzmanů a hudebních producentů. Členové J.A.R. figurují ve svých vlastních kapelách a věnují se svým projektům. Kapela každoročně absolvuje několik koncertů a vždy 17. listopadu pak tradiční koncert ve velkém sále Lucerny, kde tak slaví narozeniny. V letošním roce (2011) tak oslavila skupina již 22. narozeniny.

V roce 2011 vydali J.A.R. sedmé řadové album Dlouhohrající děcka.


Kontakt
kontaktní osoba: Robert Rozkurz
email: robert.rozkurz@devilinside.cz
telefon: +420 731 517 809

Diskuze - J.A.R.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 2. 2019 Svátek má Miloslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz