Informace    Obsazení    Videa    Fotky    

obrazek
Poprock / pop

fb  Sdílet


upravit informace o akcí

Narozena
29. prosince 1978, Kozoroh, 39 let
Martin, Slovensko
Profese
herečka, hudebník
Kontaktní osoba
manager Jozef Šebo
music@stonline.sk
+421905602342

Ocenění


1997 - Ceny Hudební akademie v kategorii "Objev roku"
1999 - Grand Prix Radio (rozhlasová cena)
1999 - jedna z 10 osobností roku (deník Pravda)
1999 - Zlatý slavík v kategorii "Zpěvačka roku"
2000 - Ceny Hudební akademie, jedenásť nominací, vyhrála v kategoriích "Umělec roku", "Album roku" a producenti jejího alba získali ocenení "Producent roku"
2000 - Zlatý slavík v kategorii "Zpěvačka roku"
2001 - Zlatý slavík v kategorii "Zpěvačka roku"
2002 - Zlatý slavík v kategorii "Zpěvačka roku"
2009 - OTO 2008 v kategorii "Zpěvačka roku"
2009 - Stříbrný slavík v kategorii "Zpěvačka roku"
2010 - OTO 2009 v kategorii "Zpěvačka roku"


Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Účastnila se soutěže Miss Slovakia. V roce 1996 vydala svoje první album pod názvem Jana Kirschner. O rok později získala cenu Hudební akademie Objev roku. V roce 1999 získala titul zpěvačka roku ve Zlatém slavíku.

Životopis - Jana Kirschner


Jana Kirschner je slovenská zpěvačka. Od malička navštěvovala hodiny klavíru a zpěvu. V roce 1996 v necelých sedmnácti letech se účastnila souteže Miss Slovensko, kde se probojovala až do finále a skončila na pátém místě. Demokazeta s písničkou, kterou si doma sama nahrála, se tehdy dostala do rukou hudebního producenta a Janina pozdějšího manažéra Jožka Šeba, který jí začal půjčovat jazzové desky a pomáhal postavit i první doprovodnou skupinu. V témže roce jako 17-letá vydala svoje debutové album s názvem „Jana Kirschner“. V roce 1997 získala cenu Hudební akademie Objev roku. Přelomem na domácí scéně byly singly „Líška“, „Žienka domáca“ a „V cudzom meste“. Tyto písně se dlouhou dobu umísťovaly na prvních místech mezinárodních hitparád všech předních slovenských rádií. Roku 1999 získala cenu „Grand Prix Radio“, kterou udělují největší rozhlasové stanice na Slovensku. V tom samém roce vyhrála první místo v anketě „Zlatý slávik“ v kategorii „Spěvačka roka“, na základě hlasování posluchačů rádií, čtenářů časopisů a diváků TV. Slovenský deník Pravda ji vybral mezi 10 osobností roku 1999. V roce 2000 následovala deska V cudzom meste, se kterou se prosadila i na českém trhu. V témže roce se stala zpěvačkou roku podle slovenské Hudební akademie. Následovala písničkářská alba Pelikán (2002) a Veci čo sa dejú (2003), které byly logickou cestou k novince Shine, jež představuje mezinárodní debut. Ten Jana Kirschner stihla v osmadvaceti, což je pěkné skóre, pokud si uvědomíte, že třeba Suzanne Vega či Rickie Lee Jones nahrály své prvotiny shodně až v pětadvaceti.

Popularitu si získala albem V cudzom meste, za které získala ceny Hudobnej akadémie v dvou kategoriích: Umělec roku a Album roku. V roku 1999 vyhrála v anketě Slávik v kategorii Zpěvačka roku a ve stejném roce byla zařazena deníkem Pravda mezi 10 osobností roku.

Svou přítomností na slovenské hudební scéně zaplnila mezeru po absenci sólových zpěvaček od dob Mariky Gombitové. Je označována též jako první dáma slovenského popu.

Komerční úspěch zaznamenala i v Česku, o sólovou kariéru se pokoušela i ve Velké Británii. Účastnila se soutěže Miss Slovakia. V roce 1996 vydala svoje první album pod názvem Jana Kirschner. Dne 3. března 2011 se stala matkou, porodila zdravou holčičku.

Divadlo


Hraje - Jana Kirschner
Tribute

Samostatně vystupující

Jana Kirschner (pop)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 21. 11. 2018 Svátek má Albert
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz