Informace    Videa    Fotky    

obrazek
Jazz-blues

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o akcí
Do Brna poprvé přijede zpěvačka a klavíristka Diana Krall. V rámci festivalu JazzFestBrno se představí 20. září v DRFG Areně. Tradiční festival tak ve svém 16. ročníku premiérově zamíří do největší brněnské haly a diváci se mohou těšit na sváteční zážitek s jazzovou umělkyní par excellence. Se svým ranně bopovým pianistickým stylem, elegantním a zároveň smyslným zpěvem a nevídaně fotogenickým vzhledem vlétla Diana Krall do jazzového světa v druhé polovině 90. let jako hurikán. Do světa, ve kterém v té době vládli Young Lions, mladí lvi, jež podporovala vydavatelství tehdy ještě prosperujícího audioprůmyslu. Od těchto dřevních dob se Diana Krall posunula nejen interpretačně, ale i autorsky a dokazuje, že vedle instrumentálních dovedností a uhrančivého hlasu jí nechybí ani rozměr nefalšované a poutavé písničkářky. Od roku 1996 byla třináctkrát nominována na cenu Grammy, přičemž pětkrát nominaci proměnila ve vítězství. Za svá alba získala devětkrát zlatou, třikrát platinovou a sedmkrát multiplatinovou desku. Prodala 6 milionů nosičů v USA a přes 15 milionů po celém světě. Co nás čeká na novém albu, jež zpěvačka a klavíristka Diana Krall plánuje na rok 2017, zatím nevíme, ale vzhledem k její neustále hledající povaze a dosavadním výsledkům se jistě máme na co těšit. V brněnské DRFG Areně se Diana Krall představí s jazzovým kvartetem, s nímž již mnohokrát dokázala vykouzlit intimní atmosféru i ve sportovní hale. DRFG Arena je navíc prostor poměrně komorní a nabízí velmi solidní akustiku pro tento typ koncertu.Rodné jméno
Diana Jean Krall
Narozena
16. listopadu 1964, Štír, 53 let
Britská Kolumbie, Nanamo, Kanada
Profese
hudebník

Krátký životopis uprav informace o osobnosti


Diana Krall (* 16. listopadu 1964, Nanaimo, Britská Kolumbie) je kanadská jazzová zpěvačka a pianistka.

Kanadská klavíristka a zpěvačka přezdívaná Sinatra v sukních je symbiózou talentu a popularity. Navazuje na klasické jazzové písničkářství, zároveň dosáhla na definitivní velkoslávu, kterou stvrdily Grammy i fotografie blížící se světu modelek.

Životopis - Diana Krall


Do evergreenů i méně známých písní otiskuje sebe samu, ale nejde tvrdě proti tradici. Všeobecně je vnímána jako popularizátor jazzové hudby, který kultivuje publikum. Najdou se i kritici, pro které už svůj talent příliš dala do služeb trhu, který potřebuje prodávat idylku s puncem zážitku - i to ovšem pořád znamená vysokou kvalitu.

Asi nejniternějším projektem je album The Girl In The Other Room z roku 2004, na které nahrála své vlastní kompozice a písně od svého partnera Elvise Costella. Na albu zazněly i coververze písní od Joni Mitchell nebo Toma Waitse. Svůj výstavní exteriér, excelentní doprovázeče i typické "prožívání hudby" na pódiu zužitkovala na několika úspěšných DVD.

Samostatně vystupující

Diana Krall (koncert, jazzová zpěvačka a pianistka)


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 20. 7. 2018 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz