Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
heavy metal
Rok vzniku
1983
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Megadeth je americká heavy metalová skupina, jíž založil roku 1983 kytarista/zpěvák Dave Mustaine a basový kytarista Dave Ellefson. Mustaine chtěl vytvořit rychlejší a lepší kapelu než Metallica, z které byl vyhozen potom, co zmlátil frontmana Mettalicy Jamese Hetfielda tak, že mu vyrazil přední zuby. Od vzniku kapely vyšlo 13 studiových alb. Megadeth jsou označování jako pionýři thrashmetalového hnutí společně se zbytkem "Big Four of Thrash" - Metallica, Slayer a Anthrax.


Popis kapely Megadeth
Sestava Megadeth se mnohokrát měnila. Mustaine je jediným členem, který je součástí celou historii kapely. Po nalezení stabilního linu-upu v roce 1989 Megadeth nahráli zlatá a platinová alba, například Rust in Peace (1990), a Grammy nominované, multi-platinové Countdown to Extinction (1992).

Kapela se v roce 2002 rozpadla kvůli zranění ruky, které Dave Mustaine utrpěl. Po dvou letech úspěšné terapie Mustaine kapelu reformoval. Ještě ten rok (2004) vyšlo The System Has Failed, v roce 2007 United Abominations. Roku 2009 společně s novým kytaristou, Chris Broderickem, vyšlo album Endgame. Prozatím poslední album Thirteen vyšlo 1. listopadu 2011.

Technickým vrcholem a zároveň všeobecně nejuzávanějším albem kapely je Rust in Peace z roku 1990. Poprvé se na něm objevil Mustaine bez drogové závislosti a talentovaný kytarový virtuos Marty Friedman, s nímž vytvořil Mustaine slavnou kytarovou dvojici. Vydržel v kapele až do roku 2001.

Přes 28 aktivních let, bylo součástí kapely 20 lidí. Megadeth je známý díky textům zahrnující politiku, válku, závislosti, vztahy a náboženství.


Diskuze - Megadeth

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 1. 2019 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz