Informace    Videa    Fotky    

obrazek
Heavy metal / rock / hard rock,rpogresive rock

www
Oficiální stránka

fb  Sdílet


Motto
Do České Republiky se vrací německá skupina Scorpions!

Krátký popis upravit informace o akcí
Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Ško rpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista, zpěvák Rudolf Schenker, kytaris ta Karl- Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý ky tarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine. Po vydání debutového alba „Lonesome Crow“ Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schen ker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi Škorpiónů. Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody t vorby – od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu „Eye II Eye“, až po čistě akustickou desku „Aco ustica“. Svých nahrávek prodali více jak 100 milionů a bez nadsázky lze Scorpions považovat za nejúspěšnější německou kapelu. Mezi jejic h největší hity patří hymnické „Wind of Change“, „Rock Like a Huricane“ nebo „Still Loving You“, a právě tyto skladby nesmí na žá dném koncertě Scorpions chybět. Stejně tak tomu bude i na ostravském koncertě.Žánr hudby
heavy metal, hard rock,rpogresive rock
Země
Německo, Hannover
Rok vzniku
1965
Krátký popis uprav informace o kapele
Scorpions jsou německá heavymetalová/hardrocková skupina původem z Hannoveru. Vznikla v 60. letech a na vrcholu slávy se ocitla v 80. letech. Nejslavnějšími písněmi kapely jsou Rock You Like a Hurricane, Always Somewhere, Still Loving You a Wind of Change.


Popis kapely Scorpions
Populární německá hardrocková skupina. Založena v r. 1965 v Hannoveru, v době, kdy R. Schenkerovi (nar. 1948) bylo teprve 17 let (stejně starý je i K. Meine). Začínali s písničkami Who, Rolling Stones a Kinks. Sestava se stabilizuje až v r. 1971.V letech 1969 - 73 s kapelou hrál i Michael Schenker (nar. 1955, poté člen sk. UFO). V r. 1972 nahráli hudbu k filmu Das Kalte Paradies. Kromě M. Schenkera, kterého nahradil v r. 1973 U. Roth (nar. 1955), odešli po 1. albu i L. Heinberg (vystřídal ho F. Buchholz, ročník 1950) a W. Dziony (toho nahradil Löhr a od r. 1973 V. Rosenthal). V r. 1975 pak vyměnil Rosenthala R. Lenners. S albem „Virgin Killer“ (1976) se prosazují v Anglii. Od desky „Taken By Force“ (1977) hraje místo R. Lennerse H. Rarebell. Na úspěšném albu „Lovedrive“ (1979) se na místo U. Rotha (založil sk. Electric Sun) vrací M. Schenker (hraje jen na části desky). Brzy ale přichází kytarista M. Jabs (nar. 1956) a vzniká klasická sestava, která je v 80. letech velmi úspěšná a ohlas si získává i výbornými koncerty. S albem „Blackout“ (1982) se prosazují i v amer. hitparádě. Album „Love At The First Sting“ (1984) obsahovalo m.j. velký hit Still Loving You. Velice úspěšné jsou i desky „Savage Amusement“ (1988) a „Crazy World“ (1990) - se světovým hitem Wind Of Change.

Počátkem 80. let natočil H. Rarebell 1. sólovou desku (v období 1983 - 85 za něho zaskočil Rondinelli). V r. 1992 vystřídal ve Scorpions F. Buchholze R. Rickermann. V r. 1996 odešel i Rarebell (2. sólové album měl v r. 1986). Střídá ho Kottak, někdejší člen sk. Kingdom Come. V r. 2004 odchází baskytarista Ralph Rickermann, a po náročném kunkurzu byl vybrán a jím nahrazen Pawel maciwoda (1967) z Cracowa (Polsko).

Zpět ke slávě se dostali albem Unbreakable z roku 2004, které nahráli s novým baskytaristou Pawlem Maciwodou (Ralph Rieckermann odešel věnovat se čistě hudbě pro filmy). Unbreakable je silné rockové album, na kterém se Scorpions vrací ke své tradiční tvorbě. Písně jako Love’em or Leave’em či Deep And Dark jsou oblíbenými koncertními kousky. Unbreakable se zalíbilo i starým fanouškům a zaujalo množství dalších, proto si díky němu Scorpions vrátili „zašlou“ slávu (navíc se i dobře prodával). Hned po vydání Unbreakable vydávají i DVD pod názvem Unbreakable : One Night In Vienna. Jde o záznam koncertu z Vídně spolu s dokumentem o Scorpions.

Nyní již bylo jisté, že Scorpions ještě nekončí. V roce 2006 se spojili s producenty Jamesem Michaelem a Desmondem Childem (producent mnohých alb Kiss, Bon Joviho či Aerosmith) a začali skládat nové písně. Strávili 4 měsíce v Los Angeles a v květnu 2007 vyšlo album s názvem Humanity Hour 1. Album se po hudební stránce příliš nehlásí ke klasické tvorbě Scorpions – jak Klaus Meine řekl, je to album „tady a teď, album z roku 2007“. Během turné k novému albu skupina zavítala do mnoha zemí, kde v minulosti nehrála. V roce 2010 skupina těsně po vydání posledního alba Sting in the Tail oznámila, že světové turné, které odstartovali v Praze 15.3.2010, bude úplně poslední a skupina přestane hrát nadobro.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 1. 2019 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz