Informace    Videa    Fotky    

obrazek
Rock

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o akcí
Slade, bezpochyby jedna z nejznámějších britských kapel, se v příštím roce vrátí do Česka! Ve čtvrtek 25.10.2018 v brněnském Sonocentru, které vyniká skvělým ozvučením a akustikou, a v sobotu 27.10.2018 ve Velkém sále Lucerny v Praze potěší a pobaví své zdejší fanoušky svou klasickou směsí pop-rock'n'rollu. Slade si vydobyli popularitu po celém světě, o čemž svědčí i fakt, že 23 písní z jejich repertoáru se v čase svého vydání brázdilo hitparády Top 20 a šest z nich dokonce obsadilo příčky nejvyšší. Jejich písně "Cum On Feel The Noize" a "Coz I Luv You" jsou dodnes velmi hrané v rozhlasovém éteru i využívány v televizních reklamách.
Kapela Slade se na hudební scéně pohybuje od roku 1966, kdy byla založena pod názvem N´Betweens. Zakládajícími členy byli Dave Hill a Don Powell, kteří ve formaci působí dodnes. Později si název změnili na Ambroze Slade, což nakonec zkrátili na Slade. Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem a to stejné od nich můžete čekat i na jejich koncertech v Česku. V popularitě překonala všechny své glamrockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho. Tvorba Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože se v USA příliš neprosadili, řada kapel přiznává inspiraci právě u Slade (za všechny jmenujme slavné KISS).
Při své návštěvě v roce 2016 s námi skupina oslavila 50 let své existence. Na podzimních koncertech vystoupí v aktuální sestavě: Dave Hill (kytara, zpěv, baskytara), Don Powell (bubny, perkuse), John Berry (baskytara, vokály), Mal McNulty (vokály, kytara).
Žánr hudby
rock
Země
Velká Británie
Krátký popis uprav informace o kapele
Čtveřice, určující osudy kapely Slade, se poprvé setkala v plném složení v kapele N'Betweens léta páně 1966.


Popis kapely Slade
Hráli sice převzatý materiál, ale kapela si získávala popularitu častým koncertováním i když za celou svoji existenci vydala jen jeden neúspěšný singl. Ke konci 60.let tak dochází k přejmenování kapely na Ambrose Slade a spolupráci s manažerem Chasem Chandlerem, který od názvu kapely odsekl slůvko Ambrose. Podobně se stalo i s vlasy muzikantů, protože přijali novou, skinheadskou image. Kapela v té době vydává dvě desky, Beginnigs a Play It Loud, které více než vlastní materiál tvoří covery a kýžený úspěch nepřináší. Kapela také z důvodů spojování skinheadů s hooligans opouští tuto image.

V roce 1971 se Británií začíná šířit glam-rocková mánie a Slade pochopí, že tady je jejich příležitost. Rázem se orientují na vlastní tvorbu, i když paradoxně první úspěch zaznamenají s coververzí hitu Little Richarda Get Down and Get With It a svůj šatník obohacují o co nejvíce blýskavých a šílených kostýmů. V různých ujetých ohozech se vyžíval obzvlášť kytarista Dave Hill. Stroj na hity jménem Slade se rozjíždí na plné obrátky a čtveřice servíruje do britské hitparády jednu šlehu za druhou a v rámci zdůrazňování svého dělnického původu komolí názvy svých hitů do gramatických patvarů viz: Coz I Luv You, Mama Weer All Crazee Now, Cum On Feel The Noize atd. Slade vydávají i úspěšné desky, ale stejně jako jiným glam-rockovým hvězdám se jim nedaří prosadit na americký trh. V roce 1974 kapela natáčí svůj film s názvem The Flame, z jehož soundtracku pochází další skvělá pecka Far Far Away.

S koncem glam-rocku se i hity Slade začaly pomalu stahovat z hitparád a s příchodem punku to s nimi vypadalo prabídně. Kapela přesto neustále koncertovala a vydávala relativně solidní desky. Jenomže s rokem 1980 přišel nečekaný zlom.

Slade dostali nabídku zaskakovat za Ozzyho Osbournea na Reading Festivalu a i přes počáteční neochotu Hilla, který byl znechucený z posledních let neúspěchů, kapela vystoupila a publikum je nadšeně přivítalo. Zdálo se, že jakoby si posluchači na Slade vzpomněli a pánové slavili comeback, ačkoli svůj styl téměř nezměnili. Deska Till Deaf Do Us Part a singly Lock Up Your Daughters a We'll Bring the House Down znamenaly, že Slade jsou zpět a docela při síle. Mezitím v USA pop-metalová banda Quiet Riot zpopularizovala hit Slade Cum On Feel the Noize a díky singlům Run Runaway a My Oh My se do americké hitparády podívali i Slade. Ale opět kapela záhy ztratila dech a i přes vydávání dalších desek se opět postupně vytrácela z žebříčků a z pódií a v roce 1988 ukončila svoji činnost.

K reunionu došlo pouze krátce a to při nahrávání singlu Radio Wall of Sound v roce 1991 a Noddy Holder a Jim Lea poté ukončili svoji kariéru. Naopak Dave Hill a Don Powell utvořili nové uskupení s názvem Slade II a vydávají další desky a koncertují co to dá. V roce 1998 začali vystupovat po tradičním názvem Slade.

Slade patří mezi komerčně nejúspěšnější britské kapely první poloviny 70. let, kdy byla zářivým reprezentantem glam-rocku a glitteru. Mnohé jejich skladby jsou dodnes velice populární a obzvlášť vánoční singl Merry Xmas Everybody koluje v éteru rok co rok. Slade také svým úderným pojetím hudby ovlivnili další generace muzikantů a k jejich odkazu se hlásí takové kapely jako jsou např. Oasis, Cheap Trick, Kiss a jiné.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 25. 5. 2019 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz