Informace    Videa    Fotky    

obrazek
Rock / zajímavá akce / art rock,progresivní rock,psychedelický rock,space rock

www
Oficiální stránka

fb  Sdílet


Motto
Nejslavnější tributní kapela The Australian Pink Floyd Show přijede do České republiky oslavit 30 let působení na světových pódiích!

Krátký popis upravit informace o akcí
K této velkolepé oslavě třicetiletého vzdávání holdu slavné muzice Pink Floyd, TAPFS představí turné s názvem “Time“, pojmenovanému podle jedné z nejznámějších písní z kultovního alba Dark Side Of The Moon, během kterého nám zahrají nesmrtelnou hudbu ze všech období legendární kapely Pink Floyd. Čeká nás opět velkolepá živá show s nejmodernějšími světelnými efekty, lasery, speciálně navrženými projekcemi a animacemi promítanými na obrovské kruhové obrazovce, nafukovacími postavami ikonických pinkfloydovských alb a samozřejmě deset vynikajících hudebníků a zpěváků.

V návaznosti na letošní enormní úspěch v Evropě a ve Spojených státech TAPFS přiveze v roce 2018 opulentí laserovou a světelnou show, novou speciální video projekci s originální animací na vekoplošnou LED obrazovku s vysokým rozlišením, nebo tradiční “pinkfloydovské” nafukovací symboly jako např. gigantický růžový klokan, prase či učitel. To vše v doprovodu 10-ti členného ansámblu hrající skladby s precizností a maximálním důrazem na detail a zvuk.Žánr hudby
rock, art rock,progresivní rock,psychedelický rock,space rock
Země
Velká Británie, Cambridge
Rok vzniku
1965
Ke stažení
Ukázka 1
Krátký popis uprav informace o kapele
Pink Floyd byli a v mnoha případech ještě jsou doma v Cambridge. Tři členové kapely se zde narodili (Waters, Gilmour a Barrett) a chodili tu i do školy. V okolí Cambridge se chodili tito kluci koupat a chytat ryby (River Cam), učit hrát na kytaru (Grantchester Meadows) a třeba poslouchat zvony katedrály v Ely... Těžko si lze představit lepší dětství.


Popis kapely Pink Floyd


Ovšem pravá historie kapely se začíná až o několik let později, v kotli swingu a víru rock´n´rollu, jakým byl v té době jedině Londýn. Swingující Londýn . V těch požehnaných letech lásky, umění a drog se Londýn stal domovem, útočištěm i ochráncem mnoha mladých kapel, z nichž většina nepřekročila prahy tělocvičen a garáží, ti šťastnější se nadýmali pýchou, když směli zahrát pár převzatých písní v některém z alternativních ( podzemních ) klubů. Vláda byla chápána jako pokroková, nastala léta hospodářské prosperity a ve společnosti zavládla všeobecně uvolněná a dobrá nálada.

Na konci šedesátých let vypracovali Pink Floyd svoji koncepci živých vystoupení. Originální styl na pódiu patřil vždycky k přednostem této skupiny. Jejich originalita a novátorství se začalo odvíjet od téměř teatrální podoby koncertů s názvem More Furious Madness From The Messed Gadges Of Auximines, kdy bylo představení rozděleno na dvě části ( The Man a The Journey ) a obsahovalo písně z prvních dvou alb, ale i nové skladby, které byly napsány jako soundtrack k filmu More a později byly vydány na stejnojmenném albu. Pro účely vystoupení byly ovšem názvy skladeb změněny na poněkud strašidelnější verze. Během představení také roadies postavili na pódiu stůl, uvařili čaj a během servírování pustili malé tranzistorové rádio, na kterém naladili jakousi holandskou stanici a zatímco kapela popíjela čaj, diváci mohli poslouchat rádio přes mikrofon.

Další pokračování skupiny se neslo pod vlivem nástupu nového hudebního proudu. Zrodil se totiž punk. A jak známo, britskou hudební scénu zachvátil tento žánr více než jakoukoliv jinou na světě. Punk totiž vycházel vždy z ekonomických a politických událostí v zemi. Po šťastných (politicky i ekonomicky) 60. letech nastala v Británii ekonomická krize a opět se projevily, kdysi už málem setřené, rozdíly mezi jednotlivými třídami společnosti. A právě uřvaní kluci z ulice chtěli do dění kolem sebe promlouvat víc, než jim bylo dovoleno shora. Tak vznikl hudební proud, který chtě nechtě zasáhl i do té doby usazené a renomované hudebníky, jakým byli i Pink Floyd. Pankáči začali tyto megastar se svými vyprodanými stadiony a milionovými příjmy nazývat dinousary, kteří se valí přes hudební scénu a svými hity a popularitou rozválcují vše ostatní. Byli nazýváni starými paprikami a pupkáči a bylo jimi ze strany pankáčů všeobecně opovrhováno (je proto s podivem, že tolik uctívali Syda Barretta a jeho odkaz...) Na to se pochopitelně snažili hudebníci jako Rolling Stones, Pink Floyd a podobně odpovědět a styl hudby i textů začal znatelně přitvrzovat. Porovnáme-li totiž floydovské citlivé Wish You Were Here s následujícím materiálem, máme pocit, že jde o rozdíl více než jen pouhých dvou let!

roce 1977 bylo vydáno album Animals. Obal představuje londýnskou elektrárnu Battersea, se svými čtyřmi gigantickými komíny v rozích jednu z nejmonumentálnějších industriálních staveb Londýna. Mezi komíny létá malé růžové prase...

O čtyři roky později od vydání The Wall, tedy v roce 1983 bylo vydáno další album Pink Floyd, které se řadí spíš mezi ta málo komerčně úspěšná. The Final Cut je prakticky albem, které obsahuje písně zbylé z projektu The Wall a které je často (avšak mylně) pokládáno za první Watersovo sólové album po rozpadu Pink Floyd.

Po skončení turné se Pink Floyd jako skupina odmlčeli a po tvůrčí stránce o nich není slyšet dodnes. Kromě několika reedic známých alb z minulosti (za zmínku stojí první vydání koncertního záznamu The Wall v kompletní podobě) Pink Floyd nevydávají žádná nová alba. Nick Mason se podle dostupných informací vůbec hudbě nevěnuje. Rick Wright se kromě vydání alba Broken China v roce 1996 také nijak v hudbě neangažuje, snad kromě účasti na koncertech Davida Gilmoura v rámci Meltdown Festivalu. Jediný David Gilmour je tedy mezi hudebníky vidět. Poměrně často koncertuje na různých dobročinných koncertech nebo při speciálních příležitostech. Jednou z nich byl třeba jeho společný koncert s Paulem McCartneym v Cavern Clubu v Liverpoolu nebo jeho účast na charitativním festivalu v Meltdown. Jakékoliv dohady o údajném nově připravovaném albu striktně odmítá s tím, že jestli vůbec nějaké ještě bude, ukáže teprve budoucnost. Pravda je, že Pink Floyd svoji činnost nikdy oficiálně neukončili. Stále tedy můžeme doufat v to, že se ještě dočkáme od Pink Floyd nějakého hudebního počinu. V současné době opravdu nezbývá než doufat. Velkým povzbuzením však pro fanoušky bylo to, že se Pink Floyd setkali znovu všichni na jednom pódiu a dokonce spolu zahráni několik svých nejslavnějších skladeb v rámci charitativních koncertů na pomoc africkým zemím Live 8. Bylo to poprvé od roku 1981, co Roger Waters stál na jednom pódiu s Davidem Gilmourem a Rickem Wrightem (s Nickem Masonem vystupoval v minulosti několikrát na jiných dobročinných akcích). Stalo se tedy to, co by před několika lety mnozí považovali za stejný zázrak, jako kdyby zamrzlo peklo. V souvislosti s vydáním nového alba Pink Floyd se chce jen říct: Když peklo zamrzlo jednou, mohlo by i podruhé.

31. ledna 2006 vydal David Gilmour za skupinu prohlášení, že „sjednocení skupiny neplánují“, čímž popřel všechny spekulace, jimiž se zabývala média. Gilmour později řekl v rozhovoru pro list La Repubblica, že „končí s Pink Floyd a bude se jen soustředit na svou sólovou kariéru a rodinu“. Na Live 8 hrál prý proto, aby podpořil dobrou věc, usmířil se s Watersem a svou případnou neúčast by určitě litoval. Na druhou stranu řekl, „že by Pink Floyd byli ochotni hrát na koncertě na podporu izraelsko-palestinského příměří“.

V březnu 2006 vydal Gilmour svoji třetí sólovou desku On an Island, na které se podílel i Rick Wright, jenž se zúčastnil i následujícího turné. Dne 31. května 2006 se koncertě v Royal Albert Hall přidal ke Gilmourově skupině i Nick Mason, který si zahrál ve skladbách „Wish You Were Here“ a „Comfortably Numb“. Waters byl také pozván, ale generální zkoušky na jeho turné po Evropě a Americe jej donutily odmítnout. Nick Mason opět během let 2006 a 2007 hostoval na několika Watersových koncertech.

Po smrti Syda Barretta 7. července 2006 fanoušci doufali, že se skupina dá dohromady na jeho počest. Dne 10. května 2007 se v londýnském Barbican Arts Centre uskutečnil koncert k uctění Barrettovy památky. Samostatně na něm vystoupil Roger Waters a po něm vystoupil i zbytek kapely ve složení David Gilmour, Nick Mason a Rick Wright. Ke společnému vystoupení tak, i přes očekávání fanoušků, nedošlo.

Ke 40. výročí debutového alba kapely, prvního singlu a jejich smlouvy s nahrávací společností EMI vydali Pink Floyd v roce 2007 reedici jejich prvního alba The Piper at the Gates of Dawn a rovněž i box set Oh, by the Way obsahující ucelené vydání všech studiových alb Pink Floyd v remasterované podobě. Dne 15. září 2008 zemřel na rakovinu klávesista Rick Wright, čímž definitivně zanikla naděje na další vystoupení Pink Floyd v jejich nejslavnějším složení Gilmour – Waters – Wright – Mason.

Dne 10. července 2010 vystoupil David Gilmour společně s Rogerem Watersem na malém charitativním koncertu (pro přibližně 200 diváků) pro nadaci Hoping Foundation v Kidlingtonu v Oxfordshire. Na oplátku, že Waterse pozval, slíbil Gilmour, že zahraje na jednom koncertě jeho připravovaného turné The Wall Live ve skladbě „Comfortably Numb“, k čemuž došlo 12. května 2011 v Londýně. Gilmour se společně s Nickem Masonem na pódium vrátil i při závěrečné písni „Outside the Wall“.

Dne 4. ledna 2011 podepsali Pink Floyd pětiletou smlouvu s EMI, která vyřešila prodej jejich díla v době internetu a nabízení jednotlivých písní. Skupina si ubránila svoji představu, že jejich alba nesmí být prodávána jako jednotlivé skladby, ale jako celky.Kontakt
email: pinkfloydboxset@emirecords.co.uk


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 19. 9. 2018 Svátek má Zita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz