Informace    Videa    Fotky    

obrazek
Rock

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o akcí
Do České republiky přijíždí po letech slavná britská glamrocková formace The Sweet. Skupina se proslavila v 70. letech v sestavě Brian Connolly, Steve Priest, Andy Scott, Mick Tucker a patřila k hlavním protagonistům glamrockové éry vedle Davida Bowieho, T Rex, Slade, Alice Coopera, Gary Glittera a Kiss.

Založení The Sweet se datuje do roku 1968 pod názvem Sweetshop a zanedlouho se hity kapely začaly pravidelně objevovat na špici světových hudebních žebříčků. Slavnými se staly písně Funny Funny, Block Buster, Hell Raiser, The Ballroom Blitz, Teenage Rampage, Turn It Down, Fox on the Run a Love Is Like Oxygen.

V minulosti se do Česka opakovaně vraceli, vystoupili zde např. na festivalu Masters Of Rock, v roce 2005 odehráli dvojkoncert se skupinou Slade v pražské Sazka aréně.

The Sweet se letos představí na dvou exkluzivních koncertech, a to 19.10.2017 v brněnském Sono Centru a 20.10.2017 v pražské Lucerně. Přijedou v aktuální sestavě: Andy Scott, Bruce Bisland, Tony O'Hora a Peter Lincoln.Žánr hudby
rock
Země
Anglie
Rok vzniku
1968
Krátký popis uprav informace o kapele
Anglická glam-rocková skupina vznikla v Anglii na počátku roku 1968, avšak v začátcích nezaznamenala větší úspěchy. V roce 1970 byl nahrazen kytarista Frank Torpey Andy Scottem, ostatní členové zůstali původní. Skupinu tak tvořili: Brian Connolly (zpěv, klavír, kytara), Steve Priest (basová kytara a zpěv), Mick Tucker (bicí) a Andy Scott (zpěv, sólová kytara, klávesy).


Popis kapely The Sweet
Čtyřka spolupracovala z dvojicí známých hitotepců Nicky Chinnem a Mike Chapmanem, kteří spolupracovali např. také se skupinou Smokie nebo americkou rockerkou Suzi Quatro. V tomto období vznikly takové hity, jako Blockbuster, The Six Teens a mnoho dalších. V létě roku 1974 se kapela trhla od své skladatelské dvojice a rozhodla se vsadit na vlastní tvorbu, byla vydána deska Sweet Fanny Adams , kde se už skupina spoléhala hlavně na svoje vlastní písně.

Největší hit z vlastní tvorby sladké čtveřice přišel v roce 1975 v podobě slavné Fox On the Run. V roce 1979 opustil kapelu zpěvák Brian Connolly, kvůli své závislosti na alkoholu. K mikrofonu se postavil Steve Priest, ale následná alba vůbec neslavila úspěch a tak se skupina rozpadla. Nyní skupina opět vystupuje, ale z původní sestavy je zde již jen Andy Scott. Brian Connolly zemřel v roce 1997 na selhání jater a třetí infarkt, zcela opuštěný manželkou i dětmi. V roce 2002 pak zemřel bubeník Mick Tucker na leukémii.

Skupina Sweet patřila v 70. i 80. letech bezesporu k nejlepším a nejtrvalejším, i když občas byla tak trochu ve stínu Led Zeppelin, Deep Purple nebo Slade. Kapela však dokázala tvořit od lehčích písní typu Little Willy až po složité písně jako třeba Love Is Like Oxygen. Ač byla Sweet především a nepochybně glam-rockovou kapelou, hrála také hardrock nebo dokonce v některých písních lze objevit metal.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 6. 2018 Svátek má Leoš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz