Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
rock, punk rock,pub rock
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1985
fb  Sdílet


Tři Sestry objevily dávno „ztracený“ film 55:55  a  1/2 , který obsahuje první unikátní videoklip kapely.Tři Sestry objevily dávno „ztracený“ film 55:55 a 1/2 , který obsahuje první unikátní videoklip kapely.
29. listopadu 2017 proběhla v hostinci na Staré Kovárně v pražských Střešovicích...
1. 12. 2017
Tři Sestry mapují svou kariéru na živé nahrávce!Tři Sestry mapují svou kariéru na živé nahrávce!
Kapela Lou Fanánka Hagena loni oslavila třicetileté výročí na hudební scéně. V r...
22. 8. 2016
Tři Sestry přivezou nové album a budou mít výčep přímo na pódiuTři Sestry přivezou nové album a budou mít výčep přímo na pódiu
Chomutov - Skupina Tři sestry v letošním roce slaví své 30. narozeniny. Oslavy v...
21. 5. 2015


Krátký popis uprav informace o kapele
Tři sestry jsou česká hudební skupina hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punkrock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec, dalšími členy jsou Veronika Borovková, Tomáš Doležal a další. Někdy se styl této kapely označuje také jako pubrock pro její texty s hospodskou tématikou.


Popis kapely Tři Sestry
Historie kapely

Počátky formování kapely jsou nejasné a spadají do doby, kdy hlavní představitelé skupiny chodilOsmdesátá léta

Od roku 1982 hráli někteří z nich ve společné kapele Spálená tlumivka. V roce 1985 pak založili hudební skupinu Tři sestry. Název vymyslel Jiří "Hadr" Brábník. Skupina poprvé soukromě vystupovala ve složení: Hadr, Sup, Jírovec a Magor. Nedlouho po té se ke skupině přidali tři zpěváci: František Moravec (Lou Fanánek Hagen), Simona Bártová (Síma) a Petr Kratochvíl (Bombur). První oficiální koncert Tři sestry hrály na jaře 1986 ve strahovském Klubu 001. V létě 1986 se vážně zranil zpěvák Fanánek (projíždějící vlak mu amputoval nohu; nyní nosí protézu) a vystupování skupiny bylo načas přerušeno. V roce 1987 ze skupiny odešli zpěváci Síma a Bombur a přišel kytarista Luděk Pallat (Nikotýn). Chvíli vystupovala kapela se dvěma kytaristy, ale zanedlouho Jírovec emigroval. V lednu 1988 vznikla nahrávka, která byla vydána jako deska roku 1995 pod názvem Rarity. Koncem 80. let proběhlo ve skupině ještě několik personálních změn, z nichž zřejmě nejzajímavějším je jedno z dočasných působení kytaristy Františka Sahuly.

Devadesátá léta

Kapela Tři sestry vydala své první album Na Kovárně to je nářez roku 1990. Po celá 90. léta a později až do současnosti pak skupina vydávala poměrně pravidelně nové desky. Roku 1993 původního harmonikáře Supa nahradil nový, Sup II. V roce 1994 skupinu opustil kytarista Nikotýn, kterého nahradil Ronald Seitl a opět přistoupivší František Sahula. Velkou ztrátu soubor utrpěl v lednu 1996, kdy tragicky zahynul bubeník Hadr. Nahradil ho o rok později Bubenec. Roku 1996 odešel také Sup II., kterého nahradila Supice. František Sahula soubor opět opustil roku 1997, na jeho místo nastoupil Cvanc.

21. století

10. června 2000 skupina oslavila své 15. narozeniny koncertem v Praze na Štvanici. Na přelomu tisíciletí a pak ještě v letech 2003 až 2004 se souborem opět mihnul František Sahula. V roce 2003 se stal členem kapely kytarista Zdeněk Petr. 19. srpna 2008 frontman skupiny Lou Fanánek Hagen oznámil, že pokud oštěpařka Špotáková na olympiádě v Pekingu vybojuje zlato, tak jí skupina složí písničku. Špotáková skutečně zlato získala a Fanánek se vyjádřil, že text složí, hudbu někdo z jeho kamarádů a písničku chtějí vydat co nejdříve. Písnička měla premiéru na tiskové konferenci v restauraci U Pinkasů, koncertní premiéru si písnička odbyla na festivalu Rock na valníku 2008, Špotáková se koncertu zúčastnila a píseň Čtvrtá sestra zazpívala spolu s frontmanem skupiny Hagenem.i na střední školu.Kontakt
kontaktní osoba: Ing.Magor
email: magor@trisestry.cz

Diskuze - Tři Sestry

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 2. 2019 Svátek má Miloslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz