fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 28.12.2006 

Recenze

Romantických komedií se každý rok vyhrnou desítky a pokud by jsme počítali i ty opravdu špatné, tak i stovky. Většina z nich jede podle stejného rámce. Střední škola, mladá dívka, která není moc pohledná a její vyvolený. Na konci se ošklivka změní v labuť a stane se spolu s TÍM JEJÍM královnou plesu. Pak tu jsou komedie, oplývající alespoň trochu originalitou. Jednou z nich je i taškařice My dva a křen. Naneštěstí brzy zjistíte, že je tu originálním prvkem je jen zápletka. Zbytek je totiž odfláknutý a nevyužívá potenciálu, jaký zde bezpochyby byl.  
 
Máme zde jeden pár, Carla a Molly. Tihle dva se mají rádi a rozhodli se vzít. A na jejich svatbu přiletí všichni známí i neznámí. A taktéž Carlův nejlepší kamarád Dupree. Vše proběhne v pořádku, obřad se zdaří, jenže po několika týdnech nastanou problémy v ráji. Dupree totiž nemá kde bydlet a tak mu Carl nabídne lože, čímž se vytvoří spousta absurdních situací, které měli býti vtipné, leč nejsou.  
 
U Křena je problém, že i přes své solidní obsazení má tak mizerný scénář, jenž nemá ani špetku originality. Hlavní komediální figurku dělá přesně podle předpokladů z Owena Wilsona, hrajícího Dupreeho, jenže i když se Wilson hodně snaží a zachraňuje i vyloženě trapné situace, stejně máte pořád pocit, že vás tvůrci o něco ošizují, zkrátka že chcete něco víc než narážení do aut a padání na hlavu. Z gagů a situačních fórků si tak nezapamatujete prakticky nic, akorát snahu blonďatého herce, který i přes svou předepsanou nemotornost působí mile a při každé vzpomínce na jeho využití másla při erotických hrátkách se vždy pousměji.  
 
Kromě šaškáren je tady snaha i o nějaký dramatický oblouk, představovaný Kate Hudson (Molly) a Mattem Dillonem (Carl). Díky narušení jejich soukromého života ztřeštěným kámošem se jejich vztah mění a dospívá ke klišovitému rozchodu, jež stejně na závěr vyústí … no vždyť víte, jak to v romancích chodí. Zkrátka všichni pochopí sílu a krásu přátelství a budou spolu šťastni minimálně minutu po posledním záběru kamery.  
 
I přes jistou chválu, jež je z téhle recenze patrná si neodpustím i zápory. Je mi líto, ale těch je v tomhle filmu jako máku. Nejen to, že se snímek po polovině zvrhne v jedno klišé za druhým. Díky nudné, leč pro oko příjemné režii si po chvíli uvědomíte zbytečnost takových filmů, protože jich jsou všude tuny. Občas vás potěší Michael Douglas ve fajnové roličce Mollyina otce (je to mimochodem pěkný zmetek) či malé cameo pro Lance Armstronga. Škoda nefungující chemie mezi Dillonem s Hudson, jelikož tím se druhá polovina filmu rozpadá a místo toho abyste fandili téhle dvojici, budete obdivovat Wilsonův charakter a ve skrytu duše doufat v Dillonovo zmizení z plátna a happyend ve znamení Dupree Molly.  
 
Na jedno podívání tuhle novou sladkou limonádu přežijete bez úhony. Ženské osazenstvo bude zřejmě dojato, mužské otráveno, nic víc. Je zde pár pěkných scén jako využití másla, tančící Michael Douglas či sezení v dešti a pak hromada dalších, zbytečných, srážejících tuhle neurážlivou komedii do kategorie „Kvalitní na DVD“. Do kina bych kvůli tomu znovu nešel.  
 
Hodnocení 4/10  

ChandlerB, 4 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 10. 12. 2019 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz