fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 7.9.2005 

Recenze

Propagandistické filmové bláboly a nic neříkající komerce se valí na plátna kin jedna za druhou. Když se scénáristé nesnaží vsadit na zajetá filmová klišé, tak se alespoň režisér zkouší protlačit americký státní symbol, což je poněkud otřepané a nudné. Zakazané ovoce se svou atmosférou nepohybuje poblíž Big Lebowski, ale onu uvolněnost vytváří díky režisérskému zpracování a výkonům hlavních herců.  
 
Děj není nikterak složitý a kroucený - z vězeňského tábora uniká parta gaunerů, kterým se omylem do cesty připlete pohledná policistka Karen. Ta se za poněkud nestandardní situace v kufru jedoucího auta seznámí s profláklým vykradačem bank a - láska je tu. Dokonalý šarm a inteligence, kterou prezentuje Jack Foley v podání George Clooneyho, přitahuje inspektorku jako magnet. Řečeno už v názvu filmu - zakázané ovoce chutná nejvíce. I přes bariéru, kterou mezi nimi staví společnost v podobě zákonů a příkazů. Naštěstí se tvůrci vyhnuli řadě kýčovitých scén, které pro takovouto zápletku připadají v úvahu. Foley a Karen se tedy nescházejí za úplňku před policejní stanicí, ale spíš náhodně při útěku z hotelu, při přepadení domu apod.  
 
George Clooney, novodobý Batman a miláček ženského publika, tentokrát nepředvádí tvrďáka postiženého vlastní minulostí či jinak deformovanou postavu. Role mu sedla na míru, a tak ať dělá co dělá, vždy to na plátně vypadá přirozeně a nelámaně. Při útěku z hotelu, vykrádaní banky, či jen společenské konverzace, vždy je okouzlujícím gentlemanem, který nenechá diváka ani na chvíli v domnění, že ON je na správné straně barikády. Jeho partnerka, Jennifer Lopezová, v roli inspektorky, ničím neohromí, ale ani neznechutí. Její výstupy se víceméně omezují na předvedení duševního dilematu, zda uposlechnout hlasu svého srdce, či zákona. Hádejte, kdo vyhraje.  
 
Hudba je skutečně, je to trapné stále opakovat, pohodová. Vtipy jakbysmet, zvláště zakopávání jednoho ze závěrečných mizerů stojí za to. Rozhodně se nebudete smíchy válet po podlaze, ale občasné uchechtnutí, které nebude vyprovokováno laciným a trapným fórem, vám neujde.

Archinek, 7 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 18. 10. 2019 Svátek má Lukáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz