fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

napsáno 26.1.2014 

Recenze

Vesmír je vzrušujícím místem, se kterým se pojí tajemno a příslib všemožných dobrodružství. Ať už je realita jakákoliv, jednoho dalšího dobrodružství se díky tomuto snímku dočkáme…  
 
Doktorka Ryan Stoneová (Sandra Bullocková) se účastní své první vesmírné výpravy, je totiž jediný odborník, jež může složitý technický úkol provést. Záda jí kryje ostřílený astronaut Matt Kowalski (George Clooney). Je to jeho poslední štace, jak to v podobných filmech ale bývá, nepůjde ani zdaleka o standardní misi.  
 
Rusové se totiž snažili zbavit vysloužilého satelitu, což se jim poněkud vymklo z kontroly a úlomky putující kolem oběžné dráhy způsobily katastrofu a mimo jiné i zničení vesmírné lodi. Stoneová a Kowalski naštěstí přežijí, jejich šance na záchranu jsou však malé a nezbývá jim než zachovat klid a spoléhat jeden na druhého.  
 
Gravitace je vysněný projekt talentovaného režiséra Alfonsa Cuaróna (Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Potomci lidí), který se podařilo, přes mnohé komplikace, nakonec realizovat. Už z nástřelu děje je patrné, že nepůjde o komplikovaný příběh, ale spíše o komorní drama, které může diváky přimrazit do sedaček.  
 
Cuarón film vypiplal do nejmenších detailů, z pohledu vizuality tak nebude mít výhrady ani ten nejzarytější kritik digitálních efektů. Podobně je tomu i s logikou. Samozřejmě, že něco musí být urychleno nebo upraveno tak, aby mohl být příběh odvyprávěn, nicméně většina děje působí až překvapivě logicky a uvěřitelně. Hlavní devizou jsou pak výkony hlavních představitelů, se kterými prožíváte jejich horké chvíle, a musím říct, že jejich výkony nemají chybu.  
 
Gravitace působí jako horská dráha, do které sednete, postupně se rozjíždíte a na konci sotva popadnete dech. Podobně sugestivních filmů je opravdu málo a takto natočených ještě méně, resp. vím pouze o tomto.  
 
V dnešní době, kdy lidé hledají zajímavé zážitkové aktivity, které jim dovolí na chvíli zapomenout na každodenní všednost je toto přesně ten typ filmu, který mohu vřele doporučit. Samozřejmě je ideální užít si ho ve 3D na velkém plátně, ale pokud máte doma kvalitní televizi nebo přímo dataprojektor, tak určitě neváhejte.

moviefan, 10 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 5. 2018 Svátek má Zbyšek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz