fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 23.9.2015 

Recenze

Pixar nám v posledních letech servíruje poněkud slabší snímky, které jsou často jen pokračováními dříve úspěšných filmů. Po delší době se k nám však dostává počin, který má originální myšlenku a je opředen pozitivními ohlasy. Jedná se pouze o pozlátko nebo přichází od Pixaru konečně nová animovaná klasika?  
 
Jak napovídá název snímku, děj se odehrává v hlavě děvčátka jménem Riley, která prožívá zásadní životní zvrat, kterým je stěhování do nového domova v San Franciscu.  
 
V hlavě se jí hemží mnoho myšlenek, které zajišťují její základní emoce - radost, strach, hněv, znechucení a smutek. Ty však nejsou v tomto pojetí nějakými nekonkrétními pocity, ale jedná se o postavy, které ovlivňují veškerá její rozhodnutí. Ačkoliv se Radost jako hlavní emoce snaží vše řídit, brzy se jí situace vymkne z rukou a musí se vydat na dobrodružnou výpravu, jejímž cílem je obnovit dívčinu ztracenou emoční rovnováhu.  
 
Myšlenka, podívat se na to co se skrývá za různými lidskými reakcemi je výborným nápadem. Tím spíše, že máme možnost vidět i záblesky myšlenek rodičů mladé dívky. Bohužel však těch opravdu silných, zajímavých, hlubokých či vtipných momentů není zdaleka tolik, jak by si téma zasloužilo.  
 
Animace je bezchybná, výchozí dějový bod výtečný a cestou si užijeme řadu drobných odkazů a pravdivých principů, při kterých váš jistě napadne, že „tak to opravdu funguje“.  
 
Bohužel jak děj postupuje, jde více spíše o to, že se něco děje než jak se to děje a závěrečná myšlenka, kterou nám chtěli tvůrci sdělit, je zřejmá dlouho dopředu. Z velmi nápaditého námětu tak mizí invence a zůstává „jen“ velmi zručně natočený film, který nikoho neurazí, někoho poučí a vy si možná řeknete, že jednotlivé scény by stály za separátní diskusi.  
 
V hlavě není špatný film, bohužel však není ani výborným snímkem a nemůže se rovnat dřívějším skvostům studia Pixar. Raději se tedy znovu podívám na konkurenční snímky Jak vycvičit draka 1 a 2 než bych si zopakoval tento zážitek.  
 
P.S.  
Krátký film předcházející hlavní projekci je o řád lepší než celý následující film. V rámci letošní sezóny Mimoňů však může být i mnohem hůře.

moviefan, 6 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 11. 2019 Svátek má Alžběta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz