fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 31.3.2009 

Recenze

Shreka, Madagaskar, Kung Fu Pandu a mnohé další spojuje jeden a týž jmenovatel, studio Dreamworks, z jehož dílny pochází i trojrozměrná zábava Monstra vs. Vetřelci.  
 
Příběh začíná poměrně nevinně a romanticky. Susan se chystá na svůj velký den, kterým spojí svůj život s milovaným Derekem. Život je ale plný překvapení a nevěsta je tak jen pár chvil před obřadem zasažena meteoritem.  
 
Je to naprosto nečekané, ale ještě zvláštnější je, že celou nehodu bez problémů přežije. I to nejmenší dítě v sále tuší, že tohle není samo sebou ….  
 
Nevěsta obřad sice stihne, ale když se chystá říct své ano, začnou se projevovat účinky meteoritu a ze Susan se stává velká holka, ale jinak než si ještě před chvílí myslela. Začne totiž před očima přítomných růst do neuvěřitelné výšky a záhy z ní je obr nebo jinak řečeno, monstrum.  
 
Lidé panikaří, všudypřítomné vládní jednotky však nikoliv a tak se tato nadpřirozeně velká dívka dostává z očí obyčejných smrtelníků a probouzí se až v tajném vládním zařízení. Zde se také setkává s dalšími tajně střeženými monstry, vedle nichž vypadá přeci jen poněkud normálně.  
 
Představme si tedy celou sestavu. Chybějící článek je evolučním pojítkem mezi rybou a člověkem, doktor Šváb je génius, který se stal obětí jednoho svého pokusu a B.O.B. je nezničitelná želohmota s velkým smyslem pro humor. A to největší na konec, posledním z monster je obří zmutovaný Hmyzosaurus, vedle kterého je i Susan, zvaná nyní Enormika, jen obyčejný trpaslík.  
 
Onen zvláštní meteorit však zaujal též pozornost ambiciózního mimozemšťana Galaxara, který se rozhodl vzít si, co mu právem náleží a jako vedlejší efekt vyhubit obyvatele Země. Monstra se tak stávají jedinou šancí lidstva na přežití.  
 
Tvůrci si pohráli s mnoha popkulturními odkazy, což ocení především fanoušci sci-fi a ti co si rádi dělají srandu z Ameriky. Musím samozřejmě vyzdvihnout, že film ve 3D vypadá opravdu úchvatně, což oceníte především v momentech, kdy kolem Vás prolétne list papíru nebo málem dostanete ránu míčkem.  
 
Jakkoliv je film po technologické stránce špičkový, obsahově nepřináší nic nového. Chce být především pohodovkou na jedno odpoledne a to beze zbytku splňuje. Tvůrčí tým si zřejmě vyšší ambice nekladl a to je škoda. Dreamworks je totiž jediným opravdu vážným konkurentem Pixaru (Hledá se Nemo, Úžasňákovi, Auta) na poli zábavnosti a inteligentně pojatého humoru.  
 
Tentokrát se však u Dreamworks chtěli zalíbit všem a díky tomu jim snímky typu Úžasňákovi utíkají o několik koňských délek. Výsledný produkt sice určitě pobaví, ale díky přílišnému zjednodušení a místy až zbytečné infantilitě vyšumí brzy do ztracena. Nové lepší technologie totiž nenahradí hloubku a originální myšlenku.  
 
Snímek se vcelku podařil a některé scény jsou dokonalé, ale dalo se z toho vyrazit o dost víc. Pokud si chcete příjemně odpočinout, není nad čím váhat. Pokud čekáte něco víc, počkejte na další film od Pixaru.

moviefan, 7 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 7. 2019 Svátek má Drahomíra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz