fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

napsáno 9.3.2005 

Recenze

Kniha Řada nešťastných příhod, napsaná fiktivním spisovatelem pod pseudonymem Lemony Snicket, je sama o sobě velmi zajímavá. Vždy, když se už schyluje k nejlepšímu, nastane zvrat, který děj posune opět do zachmuřeného a smutného prostředí. Dalo by se říci, že film je přesně podle knihy, ale to se dá velmi dobře vyvrátit.  
Film začíná, jako kniha. Baudelairovi jsou taková rodinka, která má na první pohled vše, co potřebuje. Tři děti, jednoho knihomola-Klaus (Liam Aiken), vynálezkyni-Violet (Emily Browningová) a dítě- Sunny (Kara Hoffmanová), které uhryže vše, co je v jejím dosahu. Ale když jednou děti odejdou na svůj oblíbený břeh, spatří podivnou mlhu. Z té tajemné mlhy vystoupí bankéř Poe, který je obeznámí s tím, že jejich rodiče uhořeli. V tu chvíli se dozvídáme, že dům byl zapálen přes velikou čočku z dálky. Baudelairovi putují ke svému prvnímu opatrovníkovi- Hraběti Olafovi (Jim Carrey). Ten je ironicky přivítá, ale od první věty je jasné, že touží zcela a jen po jejich dědictví. Když se mu nepodaří zabít sirotky Baudelairovi tím, že je chtěl nechat na železničním přejezdu přejet vlakem a sirotci jsou mu odebráni za chování, převleče se za Stephana (o tom za chvíli).  
Poe odveze sirotky Baudelairovi ke strýčkovi Montymu, kde žijí docela dobrý život. Když přijde pomocník Stephano. Děti se snaží říci, že je to hrabě Olaf, ale Monty si myslí, že je to člověk, který chce ukrást jeho vzácnou Zmiji Jedovatou, která vlastně není vůbec jedovatá. Monty je nalezen uštknutý a všichni myslí, že je to vina uniklé zmije, ale mýlí se, jak jim Sunny ukáže, zmije je vlastně mírumilovný had. Je tudíž jasné, že mu někdo podal jiného hada. Stephano uteče, ale Poe nevěří, že to byl Olaf, zkrátka si myslí, že to byl obyčejný italský podvodník.  
Děti jsou přestěhované k bláznivé tetě, která se bojí na cokoliv šahat a je posedlá anglickou mluvnicí. Když jdou jednou nakupovat, tak potkají kapitána Šmejda. Baudelairovi opět vědí, že je to hrabě Olaf, ale teta Josephine tomu nevěří a pozve Šmejda na večeři. Později před ním uteče do jeskyně, kde ji díky šifře děti najdou a odjedou s ní na jezero. Zde však žijí masožravé pijavice, které napadnou jejich loď. Objeví se Olaf, děti uzme a tetu Josephine shodí do jezera s pijavicema.  
Poe si vysvětlí jeho příběh, jako hrdinství a Olafovi svěří sirotky. Olaf ho za to pozve na jeho divadelní hru Svatba!, v které si vezme Violet. Jenomže si jí chce vzít doopravdy, aby zdědil její majetek. Klaus mu to překazí, jelikož svatební listinu podpálí velikou čočkou, tou samou, kterou hrabě Olaf podpálil Baudelairovic dům. Tím to končí.  
Nejspíš si budeme muset počkat na další díly, ale chtěla jsem ještě zkritizovat Housera, protože píšou, cituji: Rodinná černá komedie ŘNP byla natočena podle knih zlý začátek, Nouzový výtah a Ohavná pila... , což není pravda, jelikož zaprvé to není černá komedie, a za druhé film není natočen podle knih Nouzový výtah a ohavná pila. Je natočen podle prvních tří knih.

LucieMarkova, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 22. 1. 2020 Svátek má Slavomír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz