fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 9.7.2011 

Recenze

Optimus Prime, Megatron, Bumblebee a mnohé další robo/auto/postavy teď bezesporu vydělávájí nemalé peníze výrobcům hraček. Je to díky třetímu filmu Michaela Baye, který oživil tyto transformující se auta a udělal z Transformers jednu z filmových událostí roku.  
 
Po zábavné, výborně odladěné a místy dětinské „jedničce“, přišla temnější, šílenější a dějově děravější (přesto zvláštním způsobem výborná) „dvojka“, s třetím dílem nám bylo slibováno, že bychom se měli dočkat toho nejlepšího z obou dílů. Bohužel však už bez hlavní ženské představitelky Megan Fox, která si s režisérem nepadla příliš do oka. Na její místo přišla populární modelka Rosie Huntington-Whiteley.  
 
Děj nás přivádí do doby, kdy je relativní klid. Autoboti plní v rámci naší planety různé mise ve spolupráci s americkou vládou. Sam (Shia LaBeouf) žije s pohlednou Carly a snaží se (nepříliš úspěšně) najít vhodnou práci. Příliš mu nepomáhá, že je jeho dívka úspěšnější, a že on, který dvakrát pomohl zachránit lidstvo, nemá přímý kontakt s Autoboty a dokonce ani se svým osobním autem a přítelem Bumblebeem.  
 
Vše pokračuje až do doby, kdy se ukáže, že autobotí loď, jménem Archa, havarovala kdysi dávno na Měsíci, o čemž lidstvo vědělo a uchovávalo to v tajnosti. Na lodi byla technologie, která měla zvrátit válku na Cybertronu ve prospěch hodných Autobotů.  
 
O takovou věc samozřejmě nemohou nemít zájem Decepticoni, kteří jsou momentálně trochu mimo hru, ve skutečnosti ale spíš vyčkávají na vhodný moment pro návrat. Nově objevená technologie, včetně jejího nositele Sentinela Primea (předchůdce a mentora Optima) je samozřejmě dostatečným podnětem. Se Sentinelovým vynálezem je totiž možno cestovat v prostoru a transportovat i celé planety. Boj a likvidace minimálně jednoho velkoměsta, je na spadnutí….  
 
Co si budeme povídat. Michael Bay má rád likvidaci a vzhledem k více než solidnímu rozpočtu si vždy najde nějaký ten prostor pro ještě bombastičtější a dokonalejší vychytávky. A nezapomíná přitom propagovat americkou armádu;).  
 
To ale samozřejmě nejsou žádné novinky, úplně nové nejsou ani problémy, které se třetím dílem mám. Nejdřív ale pozitiva. Film je zábavný, Shia hraje, co potřebuje, jeho dívka rozhodně neurazí a role šílených přicmrdovačů mají na starosti výborní herci (John Malkovich, John Turturro či Alan Tudyk). I když je těch šílených postav možná až moc, rozhodně jsou momenty, na které jen tak nezapomenu.  
 
Děj sám o sobě není také tak zlý a je každopádně temnější než v prvním díle. Na druhou stranu, Michael Bay chce všeho stále víc, což ale neznamená, že je to pro film vždy líp. Když se totiž mlátí plecháči efektních 5-10 minut, je to super nářez, když to jsou dlouhé desítky minut, tak se člověk místy z té nekonečné destrukce začne až nudit. A to říkám jako pravověrný zastánce akčních filmů.  
 
Jinými slovy, režisér Bay se opět utrhl ze řetězu, a i když má film pár slibných nápadů, velice dobrý hudební doprovod, výborné triky a herce, kteří do filmu sedí, přesto to nestačí na předchozí díly.  
 
Možná je to tím, že už poněkolikáté vidíme to samé, ale spíš jde o to, že se zde už moc kombinuje a natahuje. Protentokrát to bylo ještě zábavné, obávám se ale případného pokračování. Raději prosím ne.  

moviefan, 7 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 10. 12. 2019 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz