fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 23.1.2017 

Recenze

Muzikál? Romantický film? Postmoderní drama dvou mladých lidí? La la land se jen těžko zařazuje do jakékoliv škatulky. Pojďme na ně tedy na chvíli zapomenout.  
 
Damien Chazelle (Whiplash) nám hned v úvodní scéně servíruje velkolepé muzikálové číslo uprostřed dopravní zácpy a od něj už hladce přechází k příběhu dívky jménem Mia (Emma Stoneová), jež pracuje v kavárně, chce prorazit jako herečka a pokouší se uprostřed dopravní špičky naučit roli na konkurz.  
 
Ve stejné koloně se nachází i talentovaný pianista Sebastian (Ryan Gosling), který neustále přemýšlí, jak vypilovat svá jazzová sóla k dokonalosti. Ústřední dvojice se rychle dostává do popředí a vše ostatní, včetně vedlejších postav, zůstává jen kulisou tohoto velkolepě komorního příběhu.  
 
Mia a Sebastian na sebe brzy narazí a podobné osudy, touhy, zklamání i prohry způsobí, že se z nich stanou blízcí přátelé. Najednou už v tom nejsou sami, i když to neznamená, že je to pro oba snazší...  
 
La la land, jak jste již asi pochopili, není klasickou romantickou komedií s muzikálovými čísly. Dialogy jsou věrohodné, zklamání, vzestupy i pády lze snadno pochopit a „chemie“ Mii a Sebastiana působí naprosto přirozeně.  
 
Snímkem se proplétá kvalitní hudební podkres, který tu vystoupí v rámci muzikálově-tanečních partů, aby záhy ustoupil do pozadí a doladil atmosféru příběhu.  
 
Na film tohoto druhu se vyplatí jít bez předsudků a očekávání. Milovníci tanečních géniů, jakými byli Fred Astaire či Gene Kelly mohou být totiž zklamáni. Jakkoliv jsou taneční čísla zdařilá, rozhodně se nerovnají vrcholným číslům dob minulých a nebyl to ani záměr.  
 
Film je poctou starým časům, jazzu a klasickým muzikálům. Pokud by měla existovat kategorie, do které by šlo snímek zařadit, jednalo by se zřejmě o „komorní muzikál“.  
 
I když se tedy La la land těžko definuje, jisté je, že pro mě byl nejsilnějším kinozážitkem za poslední dva roky. Vřele doporučuji opakovanou návštěvu kina, zážitek to jen umocní.

moviefan, 10 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz