Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra

fb  Sdílet


Motto
Čistou krásu předvánoční premiéry Company ProART zdobí zbrusu nová choreografie Švýcara Felixe Dumerila.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Tématem představení zkomponovaného ze čtyř krátkých kusů je krása v nejrůznějších podobách. ProART tak navazuje na předešlý večer zahraničních choreografů Short Pieces a pokouší se o rozlišné ztvárnění jednoho tématu několika choreografy současně.

Všechny čtyři choreografie vznikly přímo na míru Company ProART během již 7. ročníku festivalu ProART, který se uskutečnil letos v létě opět v Praze a Brně. Dva kusy tanečního představení jsou vytvořeny pro juniorskou amatérskou skupinu, dva ztvární profesionální soubor Company ProART.

Malström Nikyho Adlera na motivy hudby Richarda Wagnera je zdánlivě obyčejný příběh ženy, která se vydává na dlouhou cestu plnou svých myšlenek. Individual Toys Evy Klimáčkové jsou hrou o osobních pohnutkách jednotlivce ve skupině. Dvořákova STB: Simple Total Beauty je abstraktním tanečním kusem o relativitě krásy a tělesné proměně ženskosti. Tématu ženy se dotýká i choreografie Švýcara Felixe Dumerila. Jeho inscenace Bon vieux temps... Good old time… je veselý taneční příběh o nostalgii, nenaplněných snech a lidském chování čtyř hrdinek z vyšších sociálních vrstev.

Herci Irene Bauer, Martin Dvořák , Lenka Kolářová, Petr Kolář, Mirka Prokešová, Petra Padriánová, Marek Svobodník, Kryštof Lecián  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2019 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz