Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra

fb  Sdílet


Motto
Komedie plná bláznivých situací.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Mistr situační komedie Georges Feydeau, který proslul vynalézavostí svých zápletek, dokáže své hrdiny dostat do takových situací, o nichž se jim nezdálo ani v těch nejšílenějších snech. Ani hrdina této komedie Saint Florimond netušil, jak osudným se mu stane jeho pokus navázat důvěrnější vztah k jisté paní Anděle Champignolové. Díky nešťastné shodě náhod je nucen předstírat, že je manželem této dámy (tedy Champignolem proti své vůli). "Proč já jsem k ní lezl?!" povzdechne si mnohokrát záletný Florimond. Jenže člověk předem není, co je na něj nastraženo a co z té naprosto všední situace pojde. Saint Florimond se ke všemu ocitne na vojenském cvičení, prožije tam - jako Champignol - bezpočet zběsilých příhod, takže na konci se snad už ani on sám není jist, kdo že vlastně doopravdy je.
Záměna osob, na níž je tato komedie vybudována, je poměrně oblíbeným prvkem v komediích a veselohrách, Feydeau dovedl však tento princip k téměř absolutní perfektnosti. I tato formální vybroušenost přináší - vedle řady vtipných příhod a situací - divákovi uspokojení a vzbuzuje obdiv k autorovi. Jestliže v době svého vzniku byly Feadeauovy komedie uváděny především v zábavních a bulvárních divadlech, nalezneme je dnes jako součást repertoáru významných evropských divadelních domů. Staly se klasikou komediálního divadla a přední tvůrci se pokoušejí hledat stále znovu řešení složitě zamotaných situací a oživovat osudy hrdinů, kteří v ní uvázli. Není třeba zdůrazňovat, že Feydeauovy hry patří k divácky oblíbeným titulům, protože nabízejí humorný pohled na svět a vidí své hrdiny s notnou dávkou nadhledu.

Herci Jaroslav Kuneš, Petr Halberstadt, Zuzana Slavíková, Zdeněk Dvořák, David Kaloč, Eva Novotná, Jaroslav Dufek, Dana Pešková, Jan Zvoník, Ladislav Lakomý, Bedřich Výtisk, Martin Sláma, Jan Grygar, Jindřich Světnica, Ondřej Mikulášek, Jiří Pištěk, Václav Vašák, Vladimír Krátký, Jinřich Světnica  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 9. 2019 Svátek má Berta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz