Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Loutkové divadlo
V divadlech od 17.5.2008

fb  Sdílet


Motto
Hra začíná v okamžiku, kdy skončil román Julesa Verna - Willy Fog po 80 dnech dorazil do Londýna a žena, která si říká Femina Jones (narážka na Indianu Jonese), se rozhodne, že objede svět rychleji než Fog a mužům to natře.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Willy Fogg objel svět za 80 dní, slečna Femina Jones si předsevzala, že to se svou podivínskou společností zvládne ještě rychleji.
Z Anglie Orient expresem, přes arabskou poušť na velbloudech, indickou džunglí na slonech, z Dalného východu rovnou na Divoký západ.
Potkají beduíny, jogíny, thajské piráty, japonské samuraje, indiány, medvědy. Největší překvapení na ně však čeká doma.


Herci Denisa Posekaná, Jiří Šponar, Lenka Pokorná, Tereza Peterková, Lucie Škodová, Jana Vanýsková, Dominik Linka, Ivo Haman, Jan Hönig, Lukáš Langmajer, Petr Hubík  


Popis
Text upravil pro Krumlov Zdeněk Jecelín, svého času také člen sdružení CD-94, adaptoval ho pro prostor zámecké zahrady a zpřístupnil mladším věkovým kategoriím. Inscenace bude využívat principy pouličního divadla (nemáme světla), bude akční, hodně muzikální, v dobrém smyslu slova až dryáčnická, podobně jako u Kocoura v botách to bude divadelní punk (termín označující speciální produkce loutkohry JD - nikde jinde není divadelní punk k vidění).

Scénu navrhl Jan Štěpánek (známý ze spolupráce z Vladimírem Morávkem, Jiřím Dočekalem, Jiřím Pokorným - Husa na provázku a Národní divadlo, viz. Sto roků kobry v Bazilice). Jde o pohyblivé objekty, dopravní prostředky, kterými Femina a Sherman cestují (Orient Express, ponorka, dračí loď, balón, ale i sloni a velbloudi).

Daniela Klimešová (výtvarnice projektů režijně dramaturgického tandemu SKUTR; u nás Tisíc a jedna noc: Královna hadů) navrhla přes padesát kostýmů na 12 herců.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz