Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 14.6.2014

fb  Sdílet


Motto
Ďábel je vždy nablízku, samozřejmě jen pokud v něj věříte.

Krátký popis upravit informace o pořadu
German Grekov a Jurij Muravickij patří k oceňovaným ruským divadelníkům, přičemž oba jsou také úspěšnými dramatiky. Grekov je dramatik, který „občas“ režíruje, Muravickij je režisér, který „občas“ píše. Takto se umělecky a autorsky potkali i při práci na Neuvěřitelných příhodách Julie a Nataši, hře z roku 2010, za niž získali třetí místo v Mezinárodní dramatické soutěži Euroasie 2011.

Neuvěřitelné příhody Julie a Nataši jsou příběh dvou mladých dívek, které se pro slávu a úspěch neváhají upsat samotnému ďáblu. „Je to taková light verze Fausta, příběh dvou mladých holek, které upíší duši ďáblu, protože chtějí být slavné. Udělají všechno proto, aby tu duši prodaly, a tak se vydají na cestu, ze které není návratu. Autoři na tohle téma napsali zábavnou hru, která si s tím bez moralizování pohrává. Stále totiž procházíme různými křižovatkami, ale většinou nevíme, na jaké z nich právě stojíme. A mnohdy, když je touha po něčem příliš velká, tak lehce přehlédneme, že jsme překročili něco, co už jsme neměli. A to prožívají i Julie a Nataša,“ říká ke hře její režisér a umělecký šéf Arény Ivan Krejčí.
Hra je nejen groteskní reflexí ambivalentní morálky dnešní doby, ale také zábavným a místy i roztomile pohádkovým horrorem. Od příběhu dvou ztřeštěných holek nás autoři vedou i k hlubšímu zamyšlení nad metafyzikou zla tak, jak ji v textu hry naznačují odkazy na Bulgakovova Mistra a Markétku.

Aréna se touto inscenací rozloučí s Terezou Dočkalovou, jež míří do Divadla pod Palmovkou a přivítá nové členy souboru – Pavlu Dostálovou, která s odcházející herečkou alternuje roli Nataši a Petra Panzenbergera, který do souboru přichází z Činoherního studia v Ústí nad Labem. „Myslím si, že to holkám funguje dobře. Je to i dobrá cesta, jak spolupráci s novou herečkou vyzkoušet. Navíc jsme chtěli, aby se Tereza s Arénou hezky rozloučila. A je symbolické, že v rámci jedné role a jedné inscenace jedna odchází a druhá přichází,“ vysvětluje důvody alternace jedné z hlavních rolí Ivan Krejčí.
V inscenaci se také diváci mohou těšit na netradiční hudební doprovod v podobě beatboxů a rapů, pro něž napsal texty dramaturg Tomáš Vůjtek, a kterou realizuje beatboxové uskupení Jasani. Scénografii stálého spolupracovníka Ivana Krejčího, výtvarníka Milana Davida, doplní i projekce, které vznikly ve spolupráci se studenty Ateliéru intermediálních forem Fakulty umění OU.

Vedle již zmiňovaných alternujících hereček Terezy Dočkalové a Pavly Dostálové v roli Nataši diváci uvidí Zuzanu Truplovou jako Julii a dále Michala Čapku, Petra Panzenbergera, Marka Cisovského, Štěpána Kozuba j. h. a Ondřeje Malého j. h.

Herci Zuzana Truplová, Tereza Dočkalová, Pavla Dostálová, Petr Otík Panzenberger, Michal Čapka, Štěpán Kozub, Ondřej Malý, Marek Cisovský  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz