Informace    Obsazení    Fotky    

Balet/tanec
V divadlech od 10.3.2018

fb  Sdílet


Motto
Příběhy osamělých lidí toužících po lásce v tanečním sále, kterým procházejí dějiny.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Tančírna je místo, kde se lidé potkávají, seznamují, baví, touží, hledají sami sebe a milují a kde se protínají jejich osudy s českými i světovými dějinami. Protože dějiny tvoří i drobné příběhy, radosti a starosti obyčejných lidí. Inscenace začíná, když končí první světová válka a vzniká Československo. Euforii a radost ze života postupně vystřídá strach z nastupujícího fašismu, ničivá válka a kolaborace, revoluce a diktatura. Další situace připomenou kolektivizaci a častušky, uvolněná šedesátá léta a éru hippies, normalizaci, sametovou revoluci i aktuální dění. Každá doba má své hrdiny i slabochy, své tragédie i dobré konce. A při tom všem se tančí valčík, swing, chatanuga, rokenrol, tango, čača, disko a techno na nejslavnější dobové hity.
Tanečně herecká inscenace čerpá koncepci a motivy z filmu režiséra Ettore Scoly „Le Bal“, který vznikl podle slavné pantomimy divadla Théâtre du Campagnol.
Herci VČD budou tančit v rytmu historických událostí k poctě 100. výročí konce první světové války a vzniku Československé republiky.


Herci Štěpánka Fingerhutová, Petra Janečková, Jindra Janoušková, Veronika Malá, Ludmila Mecerodová, Dagmar Novotná, Jana Ondrušková, Martina Sikorová, Petr Borovec, Josef Láska, Martin Mejzlík, Jan Musil, Milan Němec, Josef Pejchal, Alexandr Postler, Ladislav Špiner, Monika Němcová, Michal Lavrovič, Petr Červený  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 1. 2019 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz