Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál
V divadlech od 17.4.2014

fb  Sdílet


Motto
MUZIKÁLOVÁ KOMEDIE O VZNIKU SVĚTA, LIDÍ A LÁSKY

Krátký popis upravit informace o pořadu
S trochou nadsázky by se dalo říct, že naše komedie byla napsána na základě skutečné události. Pravdou ovšem je, že u stvoření světa, ale i Adama a Evy nikdo z nás nebyl, takže autorům nezbylo, než dát na všeobecně známý příběh o Bohovi, který se nudil a stvořil si proto k obrazu svému Adama, ten pak zatoužil po ženě, a když mu bylo vyhověno a oba podlehli pokušení, byli z ráje vyhnáni. Popravdě řečeno - takhle jednoduchý děj s minimem postav by scenáristovi k vystavění více jak dvouhodinového představení sotva stačil, takže úplné novinky se divák dočká v druhé půlce muzikálu, kdy se Adam s Evou, ale i Lucifer s anděly a čerty, ocitnou v současnosti. Charaktery i cíle postav zůstávají stejné, jen kostýmy se zásadně liší, z čertů se stali všehoschopní džentlmeni, z Lucifera mocný elegán, z čertice bohatá dáma, která v nejvyšších patrech tahá za nitky. A Bůh miluje čisté duše dvou milenců Adama a Evy, tuláků, kteří se toulají světem a užívají si svobody. Není divu, že právě o tyto duše usiluje ďábel, i současným milencům Adamovi a Evě slibuje radosti pozemské, a to od bohatství a nejrůznějších požitků a rozkoší až po moc. Divák tak může i v současnosti sledovat věčný boj mezi dobrem a zlem, tedy mezi nebem a peklem, mezi Luciferem a čistými dušemi, které jsou do pekla lákány, a to za jistých podmínek, pochopitelně. Ty svody ďábelské jsou i dnes velice silné, Lucifer výměnou za duše nabízí kdeco a bohatství zařídí obratem, jak říká, stačí mu jen jeden jediný podpis na smlouvě o poskytnutí duše.
Pozemské bohatství a užívání si naplno všech radostí, byť pomyslných, ale pak posmrtná služba peklu - těžká volba, že?
Je zcela jedno, zda tuhle volbu řeší mladí hrdinové před tisíci či sto lety, anebo jako v našem příběhu jsou před ni postaveni právě dnes, v naší poněkud hodnotově zmatené současnosti. A jak se současní Adam s Evou rozhodli? To samozřejmě nelze dopředu prozradit, ale jedno je jisté - ať se v našem muzikálu Adam a Eva mluví či zpívá o čemkoliv, je to vždy bráno s nadhledem a humorem, neboť oboje dává šanci podívat se na život a svět se shovívavým, pobaveným úsměvem a navzdory skutečnosti si možná mnozí připomenou, že je pro co žít.

Herci Martin Písařík, Michal Slaný, Michaela Horká, Markéta Procházková, Josef Vojtek, Josef Laufer, Ladislav Frej, Michaela Dolinová, Dita Hořínková, Lukáš Langmajer, Petr Ryšavý, Jan Kopečný, Josef Vágner, Petr Šudoma, Ladislav Korbel, Kateřina Gornioková, Veronika Hanušová, Radek Fišer, Karel Jinda, Filip Antonio, Tomáš Ringel, Natálie Grossová, Dominika Elischerová, Michaela Zemánková, Linda Hloušková, Eliška Ochmanová, Jakub Šlégr, Tomáš Trapl, Martina Ctiborová, Adéla Hájková, Alexej Kolva, Jiří Minařík  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 26. 8. 2019 Svátek má Luděk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz