Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál
V divadlech od 26.9.2013

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o pořadu
Mata Hari byla považována za pravzor špionky, femme fatale počátku dvacátého století, za exotickou a tragickou krásku, za romantickou hrdinku a jakési nové a moderní ztělesnění hříšné Evy. Přesto zůstává Mata Hari stále mýtem.
Co však o ní skutečně víme? Víme, že byla zatčena. Ale proč? Proto, že prováděla špionáž pro Francouze? Že pracovala pro Paříž a nechávala se platit Berlínem? Nebo snad proto, že se do nebezpečeného dobrodružství vrhla po hlavě z lásky? Z lásky k muži, v němž spatřovala i svého tragicky zemřelého syna? A nebo se celá její riskantní špionážní epizoda odehrála kvůli dávno ztracené dceři, kterou Mata Hari tak oddaně milovala? Nejsmutnější částí jejího života byl však její předčasný a násilný skon ukončený kulkami popravčí čety. Její tělo zaživa tak krásné a žádoucí nestálo nikomu ani za pohřbení a skončilo na pitevním stole.
Maličká Margareth Gerthruida Zelleová, což bylo její občanské jméno, vyrostla v krasavici s nepřehlédnutelnou figurou, velkýma očima a havraními vlasy. Už od mládí s ní byly starosti, a proto ji rodiče poslali do Holandska k přísnému strýci. Margareth však chtěla začít samostatný život, a to znamenalo jediné - vdát se. A tak se mladá Margareth provdala za důstojníka z holandské koloniální východní Indie Rudolfa MacLeoda.
Krátce po svatbě Margareth otěhotněla a odjela se svým manželem do daleké Indonézie. Tam porodila holčičku jménem Jeanne - Louise, která záhy dostala přezdívku "Non". Na počest jejího narození uspořádali domorodci oblečeni v barevných kostýmech prastaré javanské kultury slavnost, na které zněla jako hlavní hudební motiv stále se opakující slova Ma - ta - Ha - ri/ Ma - ta - Ha - ri, což v malajském jazyce znamená "oko nového svítání". Proto byla slavnost věnována právě narozenému děvčátku. "Oko nového svítání" mělo být nadějí jak pro malou Non, tak pro Margareth, protože právě uvedená okolnost byla Margarethinou klíčovou vzpomínkou, když tato dvě slova použila při výběru svého uměleckého jména, pod kterým ji znal celý svět.
Brzy se však ukázalo, že rodinný život není takový, jaký si ho Margareth vysnila. Byla opuštěná s malou dcerkou Non na vojenské základně, její manžel přicházel každý večer opilý a nejvíce ho zajímala společnost jiných žen, zejména prostitutek. Margareth čekala druhé dítě, tentokrát syna.
Jako maličký syn Norman bohužel zemřel a MacLeod začal ještě více pít. Synovu smrt dával za vinu své ženě. Z jejich lásky nezbylo vůbec nic. Mezi oběma vzplála nenávist, která vyvrcholila tím, že MacLeod odjel zpět do Evropy a vzal s sebou i malou Non. Margareth tak nezůstalo vůbec nic. Byla však pevně rozhodnutá získat dceru zpět. A na to potřebovala peníze. Hodně peněz! A tak se Margareth vydala na cestu do Evropy...
V Paříži se Margareth setkala se začínajícím malířem španělského původu Pablem Picassem, kterému vyprávěla o svém snu stát se slavnou tanečnicí. Prozatím však byla nucena přijmout práci švadleny u Madam Germaine, bývalé varietní umělkyně. Ta si však brzy všimla dívčina talentu a krátce na to už Margareth vystupovala u samotné baronky Kirejevské a skutečně se stala známou a slavnou tanečnicí vystupující pod uměleckým jménem Mata Hari.
Když Mata dostala nabídku pracovat pro německou rozvědku, neváhala. Byla přesvědčena, že vyděláné peníze ji pomohou získat zpět ztracenou dceru.
Spolu s nadějí poznala i novou lásku. Přestože její náručí prošlo obrovské množství mužů, to, co prožívala s mladým vojákem Vadimem , bylo pro Matu poprvé. Začala ale první světová válka a Vadim byl odveden na frontu. Matino úsilí bojovat o svoji dceru bylo náhle protkáno neodkladnou touhou setkat se s Vadimem. Válka však krutě zasahovala do jejích osobních plánů.
Získá Mata Hari zpět svou milovanou Non? Bude přáno její osudové lásce? A čím byla Mata Hari ve skutečnosti? Byla to více umělkyně, děvka, milostnice, dobrodružka nebo nešťastná matka milující své děti až za hrob? Špionka, která za sebou nechala statisíce mrtvých? Obětní beránek válčící země? Nic z toho nebo ještě víc? To vše se dozvíte v našem příběhu, který je pojat jako dechberoucí vyprávění samotné Maty Hari při vyšetřovacím výslechu. Čeká Vás seznámení s mimořádnou ženou. Se ženou, která Vás nejednou překvapí. Se ženou tak vzdálenou i tak blízkou, že pochopíte, proč dodnes probouzí v lidech vášně...

Vystupující osoby
Kateřina Brožová, Yvetta Blanarovičová, Michaela Horká, Jiří Langmajer, Aleš Háma, Josef Laufer, Martin Stropnický, Marek Vašut, Josef Vojtek, Marián Vojtko, Jaroslava Obermaierová, Vlasta Peterková, Pavel Soukup, Ladislav Frej, Josef Vágner, Radim Schwab, Miroslav Hrabě, Peter Pecha, Tomáš Petřík, Renáta Podlipská, Marie Parová, Michal Tůma, Alžbeta Bartošová, Markéta Procházková, Kamila Nývltová, Charlotte Ella Gottová, Barbora Marková, Viktorie Stříbrná, Filip Vlastník, Šimon Říha, Nela Primasová  

WWW  ZDE
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2019 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz