Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 18.4.2009

fb  Sdílet


Motto
Novela vypráví pět kapitol ze života Jany - její dětství v Gateshead, kde je tyranizována svou tetou, nesnadná léta v Lowoodské škole, její první zkušenost guvernantky na zámku Thornfield, kde se seznamuje s mužem svého srdce - záhadným Edwardem Rochesterem, pobyt v rodině jejího bratrance Johna Riverse a konečně happy-end, kdy se znovu setkává s milovaným mužem.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Román Jana Eyrová patří od okamžiku svého vzniku dodnes k světovým bestsellerům.

Jana Eyrová je příběhem lásky, ale tím veškerá podobnost s banální červenou knihovnou končí. Je především příběhem o setkání dvou mimořádných jedinců, dvou lidí, které rozděluje původ, věk, prostředí, lidí, kteří naprosto neodpovídají standardní představě mileneckého páru, a přesto je spojí hluboká náklonnost. Ne vzplanutí, ale skutečné souznění duší, o to tragičtější, že děsivé tajemství z minulosti maří jakoukoli naději na realizaci tohoto vztahu. Jana Eyrová je ale také příběhem o tom, že každý náš skutek má své důsledky, a že všechny dlouhé stíny našich hříchů padají na naše životy ve chvílích, kdy to nejméně čekáme a maří naši naději na to, že můžeme zapomenout, že všechno špatné můžeme ze života prostě škrtnout. Před vlastní vinou, před vlastním špatným svědomím se nemůžeme schovat, život ve lži nám jednoho dne zhořkne, a tento den nás přinutí zaplatit. Ale Jana Eyrová je i příběhem o tom, že přijmeme-li svoje břemeno, a pokusíme se odčinit svou vinu, máme naději na milosrdný soud.

Román, který postupně odkrývá jednotlivé vrstvy strašlivého tajemství, je nabitý událostmi, překvapivými dějovými zvraty, silnými emocemi, tedy vším, co má dobrý divadelní příběh mít.

Herci Evellyn Čapková - Pacoláková, Hynek Čermák, Květa Fialová, Roxana Stirská, Lukáš Jurek, Stanislava Jachnická, Máša Málková, Kateřina Vainarová, Petr Klimeš, Zuzana Kajnarová, Vladimír Čech, Jiří Klem, Jana Drbohlavová, Radka Fidlerová, Veronika Janků, Daniela Choderova, Viktor Dvořák  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 1. 2019 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz