Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra, 135 min.
V divadlech od 6.11.2009

fb  Sdílet


Motto
Cesta od atrakce k atrakci, od člověka k člověku, v reji mnichovské Říjnové pouti.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Svět deformované fysis i psýché obalen v cukrové vatě valčíku. Na horské dráze blikají hvězdy-žárovky, jenže nad hlavami nám září i ty skutečné. Hra o smrti a rozchodu „kvůli ničemu“.Herci Jiří Suchý, Hana Marie Maroušková, Ivan Dejmal, Igor Orozovič, Anežka Rusevová, Ivan Lupták, Tomáš Klus, Nikola Bartošová, Marie Štípková, Petr Borovec, Ivana Krmíčková, Adéla Petřeková, Tomáš Vaněk, Michal Švarc, Gabriela Nosková, Simona Nosková  


Popis
Zatímco Oktoberfest, tradiční bavorská oslava života, skončil letos 4. října, v divadle DISK jsou v plném proudu přípravy na inscenaci odehrávající se právě na mnichovských pivních slavnostech.
Ödön von Horváth (1901–1938) – muž „bez vlasti“, a proto imunní vůči nacionalistickým ideologiím – volil pro děj „lidové hry“, jak sám v podtitulu nazval příběh o nezaměstnaném šoférovi a jeho nevěstě, svoji současnost: počátek 30. let 20. století, dobu hospodářské krize i stupňující se celospolečenské agrese. Mladý činoherní soubor však v textu středoevropského dramatika, spisovatele a scenáristy rozpoznal i současnost svoji. Bude se pravda jednat o sedmé uvedení na českých jevištích, dosud se však hra nenabízela k inscenování tak naléhavě jako dnes.
Kazimír nezní zrovna jako jméno milovníka, přesto v nás titul hry evokuje další z řady „love stories“. Co bude stát v cestě za naplněním lásky tentokrát? Nic takového se kupodivu nekoná. „Jdi do háje!“ – tak končí první milenecký výstup Horváthovy hry o lásce, jež nikdy neumírá. Humorné situace pak vždy prostupuje tichý smutek.
„Cesta od atrakce k atrakci, od člověka k člověku, v reji mnichovské Říjnové pouti. Svět deformované fysis i psýché obalen v cukrové vatě valčíku. Na horské dráze blikají hvězdy-žárovky, jenže nad hlavami nám září i ty skutečné. Hra o smrti a rozchodu kvůli ničemu,“ glosuje text dramaturg inscenace Milan Šotek.
Pod vedením režiséra Mikoláše Tyce se představí kompletní absolventský ročník katedry činoherního divadla DAMU (v hlavních rolích pak Jiří Suchý z Tábora a Hana Marie Maroušková). Důmyslnou „žárovkovou“ scénu navrhl Eufrasio Lucena-Muñoz, kostýmy Petra Krčmářová. Premiéra 6. listopadu 2009 od 19.30 v divadle DISK.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 24. 5. 2018 Svátek má Jana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz