Informace    Obsazení    Videoukázka    Fotky    

Přehrát ukázku
Zobrazit fotky
Zajímavá akce / muzikál
V divadlech od 14.9.2009

fb  Sdílet


Motto
Návrat jednoho z nejlepších českých muzikálů, ověnčeného řadou cen, je velkou událostí.

Krátký popis upravit informace o pořadu
V novém nastudování romantické legendy o Panně orleánské se sešli jak herci z původní verze, tak i noví protagonisté. Inscenaci zdobí výpravné dekorace a kostýmy. Jistě stojí za to jít se přesvědčit, jak léty dozrálo toto myšlenkově i dějově bohaté dílo, plné nezapomenutelných melodií Ondřeje Soukupa.

Herci Bára Basiková, Lucia Šoralová, Jiří Zonyga, Ondřej Ruml, Jan Kříž, Vladimír Marek, Dalibor Gondík, Zdeněk Podhůrský, Vilém Čok, Jan Apolenář, Richard Tesařík, Petr Dopita, Petr Opava, Michal Kubečka, Michal Pleskot, Antonín Moravec, František Pytloun, Ladislav Hudec, Radka Špáňová, Ivana Korolová, Hana Kadlecová, Martina Pártlová, Renáta Podlipská, Igor Kolva, Michal Štípa, Ivana Beranová, Zuzana Pokorná, Kristýna Marková, Adéla Hájková, Zuzana Heréniová  


Popis
Johanka z Arku měla premiéru 31. března 2000 v divadle Ta Fantastika. „Na muzikálu jsem začal pracovat v létě 1999. Hudba vznikala na hotové texty, jedinou výjimku tvoří skladba Most přes minulost, která se nakonec stala největším hitem z představení. Ta vznikla jako úplně poslední," vzpomíná autor hudby Ondřej Soukup. „Téma muzikálu mě okamžitě chytlo. Příběh sám je nositelem velké škály emocí a z hudebního hlediska mi díky době a místu, v nichž se odehrává, poskytnul možnost použít jak názvuky keltské melodiky, tak i odkaz na středověké postupy," dodává skladatel.
Muzikál se na repertoáru udržel dlouhé 3 roky. Derniéra se uskutečnila 17. května 2003. Za tu dobu Johanka odehrála 825 repríz pro více než 350 000 diváků, další reprízy a diváky si připsala při svém hostování na Slovensku.
Nosič s písničkami z muzikálu dosáhl multiplatinového prodeje, z pultů ho zmizelo více než 60 000 kusů, skladba Most přes minulost se stala nejhranější písní v českém éteru roku 2001. Johanka z Arku vynesla hereckou cenu Thálie Lucii Bílé.
Titul byl v roce 2002 pozván na prestižní 1. mezinárodní festival muzikálových divadel ve waleském Cardiffu, kterého se zúčastnil jako jediný neanglický projekt. Představil se tam 24. října 2002.
Na podzim 2006 Johanka vyjela na rozsáhlé turné po Španělsku a Portugalsku, celkem navštívila přes 20 měst. Představení se hrálo ve španělském překladu básníka Gabriela Soleny a v česko - španělském obsazení. Lucia Šoralová za hranicemi přesvědčila v titulní postavě natolik, že získala pozvání rovnou do posledního kola konkurzu na roli Eponiny do londýnské inscenace Les Misérables.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2019 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz