Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 30.10.2009

fb  Sdílet


Motto
Hrdinové Olivera Bukowského se pohybují v okrajové zóně společenského vývoje.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Věří v přísliby tržního hospodářství. Jsou naivní, rádi by se stali aktivními činiteli, ne-li přímo dobyvateli trhu, vítáni jsou ovšem pouze jako spotřebitelé.
Bukowski je bezpochyby jeden z největších kronikářů doby návratu socialistických států zpět domů, do „prvního světa“. Kolem jeho hrdinů se proměňují politické systémy, ale oni si zůstávají věrni. Přesto, že je bývalá životní realita a vazba na „rodnou půdu“ mají v hrsti, chtějí změnit své životy, bojovat o místo v „krásném novém světě“.
Způsob, kterým se o to pokoušejí, je činí sympatickými: nekončící práce na budoucím
štěstí je štěstí samo o sobě. Jim samotným se tato skutečnost těžko poznává, ale divák si toho všimne: tragedie postav = fraška na jevišti.
Víra v úspěch a touha Bukowského hrdinů směřují vždy k naději, nikdy k penězům. Právě naděje je hlavním tématem hry „Hosté“, která prezentuje první postsocialistickou podnikatelskou generaci. Peníze nejsou pro tyto ochotníky tržního hospodářství smyslem existence, mají význam pouze jako nástroj pro dosažení lepšího života.

Herci Jiří Černý, Martin Finger, Gabriela Míčová, Stanislav Majer, Martin Pechlát, Dana Poláková, Ivana Uhlířová, Monika Krejčí, Roman Zach  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 15. 10. 2019 Svátek má Tereza
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz