Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál
V divadlech od 18.2.2006

fb  Sdílet


Motto
Nejlepší způsob jak se zbavit pokušení, je vzdát se mu.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Dorian Gray ohromí malíře Basila Hallwarda svým čistým půvabem. Umělec namaluje jeho portrét. Chce tak navždy na plátně zachytit okamžik Dorianova nevinného mládí. Basilův přítel, sir Henry, před Dorianem ve stejné chvíli otevře nekonečné možnosti života… A Dorian rád okusí ze všeho. Prožije dojemný milostný románek s mladinkou a krásnou herečkou Sybilou, ale vstoupí i do propasti drog a rozkoše z krutosti. Za čas je zřejmé, že stáří, které se na ostatních podepisuje vráskami, Doriana nepochopitelně míjí. On z té neobvyklé výsady přirozeně těží a své tajemství střeží stejně žárlivě, jako svůj neobyčejný portrét. A pak se začnou dít věci jako z hororu…

Herci David Kraus, Miloslav König, Bára Basiková, Iva Marešová, Karel Dobrý, Tomáš Petřík, Martin Písařík, Vojtěch Dyk, Michaela Zemánková, Tereza Hálová, Dominika Krátká, Gabriela Vermelho, Ida Sovová, Kristýna Leichtová, Vilém Čok, Helena Dytrtová, Tereza Nekudová, Daniel Hůlka, Tomáš Hájíček, Michal Pavlíček, Petr Wajsar  

WWW  Oficiální stránka


Popis


obrazek

Skandální román Obraz Doriana Graye publikoval Oscar Wilde v roce 1891. Spisovatel, který „pohoršoval, aby okouzlil“, tehdy určoval svým výstředním oblečením módní trendy v salónech londýnské smetánky. Obvinění z nezákonných homosexuálních styků mu vyneslo dva roky tvrdého žaláře, kterým Wilde zaplatil nejen za svou sexuální orientaci, ale i za to, že svým životem a dílem provokoval morální pokrytce všeho druhu.
Wilde byl zábavným vypravěčem. Nestyděl se přiznat inspiraci svými velkými literárními vzory: dramaty Shakespeara, hororovými povídkami Edgara Allana Poea, Baudelairovou poezií… Miloval skandály, večírky, bizarní příběhy. To všechno je součástí Obrazu Doriana Graye, kultovního románu mnoha generací.


Recenze
Tento muzikál byla snůška jednoho velkého překvapení. Hlavně co se týče hudebního provedení. Možná to byl od tvůrců záměr, ale žádná z melodií na mě nezapůsobila tak, že bych si ji po představení mohla cestou domů broukat. Každopádně bych chtěla ocenit výkon Kamila Střihavky v roli Basila Hallwarda. Sršelo z něj naprosté přesvědčení pro roli a jeho sóla sklízely velké ovace. Skoro mi připadalo, že totálně zastínil hlavního hrdinu Davida Krause. Ovšem výkon Báry Basikové mě osobně nenadchnul. Její role matky, Ještěrky a Operní divy v jednom – to mi přišlo jako dost ujeté a moc se tam ty její role nehodily, protože nezapadaly do koncepce celého příběhu o Dorianovi. Jinak je muzikál velmi pěkně proveden i po technické stránce – celé představení se odehrává za velkým obrazem – respektive jeho rámem přes který je průsvitná látka a na ní jsou promítány přiblíženě některé okamžiky děje. Je to moc zajímavý a originální prvek se kterým jsem se setkala prvně. Z globálního hlediska a pro doplnění kulturního přehledu byste si Doriana Graye neměli nechat ujít.
Autor: Kateřina Veselálogo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 25. 5. 2019 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz