Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
Fool For Love
V divadlech od 7.5.2008

fb  Sdílet


Motto
Příběh o osudovém milostném vztahu plném tajemství, zvratů a mnohoznačností, odehrávající se během jednoho podvečera v motelu v Mojavské poušti.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Hru Láskou posedlí (Fool For Love) napsal Sam Shepard pro své domovské divadlo Magic Theatre v San Franciscu, zároveň ji i nastudoval jako režisér. Premiéru v únoru roku 1983 přivítali diváci nadšeně, celá inscenace byla ještě téhož roku přenesena do New Yorku, kde se rovněž dočkala vřelého přijetí. Úspěch dovršila nominace na Pulitzerovu cenu v roce 1984. Od té doby hra putuje úspěšně po světových jevištích. Několikrát se objevila na divadelních prknech i v Čechách, na scénách amatérských i profesionálních, poprvé v roce 1988 v Realistickém divadle v režii Karla Kříže.
Pod vlivem příznivých kritických ohlasů i zájmu diváku přepracoval Shepard své drama téměř okamžitě na filmový scénář, takže už na konci roku 1985 spatřil světlo světa stejnojmenný snímek, kde si pod vedením zkušeného nezávislého režiséra Roberta Altmana (MASH, Hráč, Perníkový dědek, Gosford Park) zahrál hlavní roli sám autor. Hereckou partnerkou mu původně měla být partnerka životní, Jessica Lange, nakonec ale otěhotněla a její roli přebrala Kim Basinger.

Herci Vilma Cibulková, Miroslav Etzler, Vilém Udatný, Ladislav Mrkvička, Martin Štěpánek  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz