Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 13.1.2007

fb  Sdílet


Motto
„Všechny mýty jsou plodem ducha prostého člověka.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Skupinka mužů z Avramovských chalup objeví pošramocený vojenský balón, který se z posledních sil drží ve vzduchu, a rozhodne se ho stáhnout na zem a ušít z něj hedvábné košile. Začátek celkem obyčejného příběhu, ale když se mužům podaří balón chytit a on se s nimi vznese do výše, vzniká podklad pro budoucí legendu o chalupářích letících nad Balkánem, mezi anděli a draky.
Jordan Radičkov vypráví ve své hře o vzniku legendy a v jeho textu se prolínají prvky magické, fantazijní s realitou života venkovských postaviček pábitelů, svérázů a podivínů. Naše inscenace se pokusí o obraz dávné touhy lidstva: letět, hrát a zpívat vysoko nad „hroudou, která nohy víže“. Divák se v Divadle v Dlouhé opět setká s magií divadelního obrazu, živou hudbou (tentokráte inspirovanou balkánskou dechovkou) a humorem, lyrickým, ale i trochu smutným.

Herci Jan Vondráček, Čeněk Koliáš, Tomáš Turek, Pavel Tesar, Martin Matejka, Martin Veliký, Karel Zima, Jiří Wohanka, Peter Varga, Ivana Lokajová, Milan Potoček, Tomáš Rejholec, Miloš Čížek  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 24. 10. 2019 Svátek má Nina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz