Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Balet/tanec

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o pořadu
K mimořádným událostem v životě baletu Národního divadla patří uvedení dvou baletů v choreografii světoznámého českého rodáka Jiřího Kyliána. Jeho tvorba reprezentuje vrcholnou kvalitu v oblasti tanečního umění 20. století. Obsahem baletu Dítě a kouzla je pohádka na hudbu Maurice Ravela, která před námi otevírá kouzelný i trochu strašidelný svět dětské fantazie. Na scéně ožívají například hodiny, křeslo, židle, šálek, čajová konvička i oheň. Nechybí ani tanec zvířátek, jako jsou kočky, žáby, netopýr a můry. Protikladem k této pohádce se v druhé části večera stávají svobodomyslně roztančené tóny Sinfonietty skladatele Leoše Janáčka, překypující emocionalitou i dramatismem.

Představení složené z baletů Dítě a kouzla a Sinfonietta představuje ideální příležitost pro rodinnou návštěvu divadla a zároveň dokládá dlouhodobé úsilí Národního divadla seznamovat české diváky s tím nejlepším, co v oboru současného tance existuje.

Herci Ida Fišerová, Andrea Kramešová, Michaela Wenzelová, Jiří Vrátil, Viktor Gutov, Jurij Slipič, Filip Veverka, Jiří Kodym, Alexander Katsapov, Jiří Pokorný, Žofie Demková, Marie Hybešová, Taťána Juřicová, Klára Kutilová, Marie Lepíčková, Nikola Márová, Tereza Podařilová, Zuzana Pokorná, Keiko Sakamoto, Zuzana Susová, Pavla Sýkorová, Hana Turečková, Jana Uhlířová, Tereza Ulrichová, Ondřej Boháč, Mario Čermák, Radim Kafka, Pavel Pišan, Jan Podařil, Roman Šolc, Miroslav Urban  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 23. 8. 2019 Svátek má Sandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz