Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Opera, 120 min.
V divadlech od 10.1.2013

fb  Sdílet


Motto
Zhudebnění slavného románu Karla Čapka.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Autorem je Vladimír Franz (nar. 1959), přední český hudební skladatel a malíř, šestinásobný držitel ceny Alfreda Radoka, který si ke zhudebnění vybral slavný román Karla Čapka. Franz zkomponoval operu v roce 2005 na objednávku Národního divadla. Libretista Rostislav Křivánek použil do libreta tři písňové texty Jiřího Suchého.

Autory opery na románu zaujalo především téma nekonečné lidské neschopnosti uvědomit si rodící se nebezpečí, zpupné sebevědomí a jistota nadřazenosti lidské rasy, která je přesvědčena, že cokoli vytvoří, je také schopna bez problémů ovládat. Zaujalo je téma lidské přilnavosti k dobrému bydlu, přesvědčení, že účel vzrůstající životní úrovně posvětí jakékoli prostředky.

Herci Valentin Prolat, Václav Sibera, Maria Kobielska, Simona Procházková, Richard Haan, Ivan Kusnjer, Roman Vocel, Jiří Brückler, Jiří Kubík, Ivo Hrachovec, Adam Leftwich, Jiří Hruška, Jan Markvart, Galia Ibragimova, Petr Hais, Lukáš Vorel, Petr Kotvald, Lukáš Frýda, Martin Zbrožek, Markéta Panská, Gabriela Pešinová  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 8. 2019 Svátek má Bartoloměj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz