Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra, 140 min.

fb  Sdílet


Motto
Ať žije Feydeau! Budiž mu chvála za to, že svůj velký talent dal do služeb humoru!

Krátký popis upravit informace o pořadu
Svými fraškami umožnil celým generacím divadelníků učit se umění legrace a statisícům diváků daroval osvobodivý smích. Jeho nekonečná studnice výtečných komedií nám stále nabízí inspiraci, a tak vám Divadlo na Vinohradech může po obrovském diváckém úspěchu Takové ženské na krku a Brouka v hlavě nabídnout v nové sezoně další z jeho nejhranějších komedií. Tentokrát půjde o příběh pana Petypona a jeho manželky Gabriely, v němž je opět z malicherného důvodu porušen manželský řád - do poklidného měšťáckého života vpadne půvabná a temperamentní "dáma od Maxima". Pekelný komediální stroj pana Feydeaua nechává své postavy projít krkolomnými situacemi a trapasy. Vše začalo obyčejnou náhodou a končí obrovskou ztřeštěností, která je trefnou karikaturou našich vlastních způsobů jednání. Feydeau umí odhalit snobství, hloupost, vychytralost i další choulostivá místa v povaze člověka s roztomilou hravostí. Jeho postavy jsou pomilování i politováníhodné, jsou tady, abychom se při pohledu na ně smáli tomu, jak se jim podobáme.


Feydeauovy komedie mají spád, sílu i prudkou vášeň tragédií. Mají jejich nevyhnutelnou osudovost. Na tragédii se ovšem člověk dusí hrůzou, na Feydeauovi se dusí smíchy.

Herci Andrea Elsnerová, Viktor Preiss, Hana Maciuchová, Otakar Brousek, Svatopluk Skopal, Jaroslav Satoranský, Jiří Dvořák, Jan Rydl, Jaroslav Kepka, Oldřich Vlach, Jakub Stich, Petr Vágner, Robert Nižník, Jan Teplý, Jiří Čapka, Michael Hofbauer, Rudolf Jelínek, Simona Postlerová, Petra Hobzová, Antonie Hegerlíková, Gabriela Vránová, Alena Procházková, Magdalena Weigertová, Irena Šmídová, Daniel Tůma, Marian Ťapušík  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 1. 2019 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz