Informace    Obsazení    

činohra, 175 min.

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o pořadu
Román populárního latinskoamerického spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze se stal na konci 60. let doslova literárním hitem (česky poprvé 1971) a okamžitě se zařadil k nejvýznamnějším dílům moderní světové literatury. Byl přeložen do mnoha jazyků, autorovi přinesl světovou proslulost a v roce 1982 i Nobelovu cenu za literaturu. García Márquez je především mimořádným vypravěčem lidských příběhů, které sugestivně zasadil do dramatické stoleté historie lidstva.


V osudech příslušníků buendíovského rodu se odráží vášnivá touha prožít své životy naplno a skrze lásku prolomit vnitřní i vnější samotu. Rozum, láska a přátelství zůstávají pro člověka věčnou nadějí.
Slavný autor dramatizaci svého románu mnoho let kategoricky odmítal až do chvíle, než se seznámil s divadelní adaptací známého maďarského dramatika Györge Schwajdy, který s velkou jevištní zkušeností a fantazií (sám je také režisér) neváhal využít i komických momentů románu, postavil do dramatických protikladů fantastický a reálný děj, využil jevištní zkratky a především ozvlášťnil každou z postav, aby připravil i zajímavé herecké úkoly.

Herci Jiřina Jirásková, Miroslav Moravec, Simona Postlerová, Eva Režnarová, Vladimír Dlouhý, Matěj Hádek, Zlata Adamovská, Marta Vančurová, Jaroslav Satoranský, Petra Hobzová, Oldřich Vlach, Jaroslav Kepka, Irena Šmídová, Daniel Tůma, Karolina Pospíšilová, Michael Hofbauer  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 24. 5. 2018 Svátek má Jana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz