Informace    Obsazení    

činohra
V divadlech od 19.12.2003

fb  Sdílet


Motto
Inscenace jednoho z nejhranějších a nejplodnějších francouzských dramatiků.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Anouilh byl velký divadelník, uměl výtečně vyprávět příběhy a při psaní mnohdy břitkých a ironických dialogů vždy myslel na diváky. Chtěl, aby se při jeho hrách pobavili, odcházeli citově zasaženi a zůstal v nich i prostor pro přemýšlení.

Velice ho vzrušoval příběh osudového přátelství dvou mužů, známých postav anglických dějin raného středověku, krále Jindřicha II. a Tomáše Becketa. Historická pravdivost nebyla pro něj nejpodstatnější, vytvořil své vlastní dramatické postavy. Jindřich II., silná a slávou opředená osobnost, dosadí proti vůli církve na post arcibiskupa z Canterburry svého přítele Tomáše. Ten se proslavil jako neúnavný kumpán v pitkách a milostných dobrodružstvích stejně jako pragmatický muž, který svou loajálnost ke koruně netají a u mnohých tím vzbuzuje závist. Svůj nový úřad však vezme nečekaně vážně: propadne absolutní pokoře a víře v Boží pravdu a čest se mu stane posláním. Zklamaný Jindřich nechce jeho náhlou proměnu pochopit a stávají se nepřáteli.

Herci Vladimír Dlouhý, Martin Stropnický, Gabriela Vránová, Eva Režnarová, Simona Postlerová, Martin Davídek, Jan Teplý, Miroslav Moravec, Jiří Plachý, Ladislav Potměšil, Monika Poláčková, Adéla Pristášová, Jiří Žák, Filip Tomsa, Ladislav Hampl, Michal Novotný, Michael Hofbauer  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 9. 2019 Svátek má Berta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz