Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra

fb  Sdílet


Motto
Drama Vojcek, živoucí a znepokojivý obraz duše moderního člověka.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Vojcek, voják a holič, je člověk duševně i materiálně zubožený, neustále mrzačený jak službou pochybné autoritě, tak nelidskými lékařskými experimenty. Jediným naplněním života je vztah k Marii a dítě, které vychovávají. Mariina nevěra dohání Vojcka, štvance všudypřítomné kruté reality i vlastních úzkostí a hněvu, k zoufalému činu.

Svou nejslavnější hru Vojcek psal německý dramatik a prozaik Karl Georg Büchner v pouhých třiadvaceti letech a předčasná smrt mu dílo nedovolila dokončit. Přesto je Vojcek dodnes považován za jeden z nejsugestivnějších dramatických textů a přelomové dílo v cestě moderního dramatu.

Herci Pavel Batěk, Lucie Štěpánková, Martin Stropnický, Václav Vydra, Jiřina Jirásková, Daniela Kolářová, Daniel Bambas, Michal Novotný, Martin Davídek, Eva Režnarová, Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa, Michal Kern  


Popis
Vojcek je drama nejistoty člověka ve světě, který je nelidský a postrádá boha. Jde tu o více než o čin žárlivého vojáka, který probodne nevěrnou milou a je soudem uznán „vinným v plném rozsahu“ a odsouzen k smrti: na povrch vystupují zásadní otázky lidské existence a otřásají divákovým světonázorem. Velké expresivní gesto, obraznost i příslušná dávka ironie přetvořily Büchnerovu sociální hru v mrazivý portrét našeho dnešního světa i duše nepatrného člověka v jeho soukolí.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 18. 9. 2019 Svátek má Kryštof
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz