Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 15.10.2009

fb  Sdílet


Motto
Je to skvěle napsaná hra, plná humoru a lásky.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Hru napsal Jevan – Brandon Thomas na objednávku pro svého přítele, herce Penleyho. Když se ten poprvé objevil na jevišti v ženských šatech, zprvu šokovaní diváci reagovali salvami smíchu. Studenti Charley a Jack chtějí strávit den se svými dívkami, ale tehdejší přísné mravy si žádají přítomnost důvěryhodné osoby. Shodou okolností má Charleyho navštívit bohatá teta z Brazílie. Její příjezd se nečekaně opozdí, a tak studenti vezmou vše do svých rukou. Jejich tetu v přestrojení zahraje spolužák Babs. Situaci ovšem zkomplikuje nečekaný příjezd skutečné tety a Babsovy milované dívky Elly.

Herci Radek Holub, Lubomír Lipský, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Valérie Zawadská, Martin Sitta, Zdeněk Maryška, Lukáš Langmajer, Roman Štabrňák, Kristýna Hrušínská, Tereza Němcová, Alena Bazalová  


Popis
Charleyovu tetu jsem hrál před totálně vyprodaným sálem plných 12 let. O inscenaci mám jasnou představu a mým cílem je vytvořit žánrově čisté představení, které by těšilo diváky i herce. Za velký přínos považuji, že v něm bude hrát také Lubomír Lipský, který se s „Charleyovkou“ v různých rolích setkává celý život“ říká Jan Hrušínský, který v této komedii hrál titulní roli v letech 1996 až 2008 v divadle ABC.
„Charleyova teta je lehká, nesmírně veselá a příjemná komedie a ze své praxe vím, že má všechny předpoklady stát se divácky úspěšnou,“ uvádí Lubomír Lipský. Babberley je neobyčejně vděčná postava a člověk se na ní vydovádí. A hráli ji také vynikající herci jako Vlasta Burian či Jozef Króner,“ dodává Lipský, který tuto roli ztělesnil nejen v divadle ABC, ale i při mnoha pohostinských představeních přibližně 500 krát. Když pak byla po letech Teta ve stejném divadle nastudována s Janem Hrušínským, ztvárnil Lubomír Lipský postavu advokáta Spettingua. Úspěch u diváků byl stejně bouřlivý a hrála se 370 krát.
„Charleyova teta je role, která se neodmítá. Zvláště, když mi v tomhle představení budou krýt záda dvě tety předchozí,“ řekl představitel současného Babse z Divadla Na Jezerce Radek Holub.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz