Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál
The Phantom Of The Opera
V divadlech od 13.9.2014

fb  Sdílet


Motto
Nejúspěšnější světový muzikál všech dob!

Krátký popis upravit informace o pořadu
Světová premiéra muzikálu proběhla 27.9. 1986 v Her Majesty’s Theatre v Londýně, kde se uvádí dodnes. Dva roky po světové premiéře byl muzikál uveden na Broadwayi, kde ho diváci mohou vidět i dnes a drží tak prvenství jako nejdéle nepřetržitě uváděný titul Broadwaye.
Nejznámějšími písněmi z muzikálu jsou romantický duet Christiny a Raula All I Ask Of You, ústřední duet The Phantom of the Opera, árie Fantoma Music of the Night či sborové Masquerade.


Herci Marián Vojtko, Radim Schwab, Michaela Gemrotová, Monika Sommerová, Bohuš Matuš, Tomáš Vaněk, Petr Matuszek, Josef Štágr, Nikolaj Višnjakov, Miroslava Časarová, Vanda Šípová, Tereza Aster Vágnerová, Andrea Gabrišová  


Popis
Mladá dívka Christine Daaé tančí v baletním souboru v opeře Opera Populaire, když najednou se primadona opery rozhodne, že nebude účinkovat v opeře, kterou ovládá Fantom. Ten totiž vyložil majitelům opery podmínky, za kterých se bude jeho opera řídit (od peněz až po uvolnění lóže č. 5). Nešťastní majitelé nevědí, co dělat, a nemajíce co ztratit, rozhodnou se vyzkoušet Christine, která se projeví svým krásným zpěvem a už za pár hodin zpívá před vyprodaným hledištěm. Po představení je ve svém pokoji, kde k ní přijde Fantom (pro ni je to Anděl Hudby, který ji naučil zpívat) a ona s ním odchází do podzemí, kde se má stát jeho ženou.

Christine však nechce a vrací se zpět na povrch, kde se zamiluje do svého přítele z dětství vikomta Raoula de Chagny, nového patrona opery. Fantom mezitím složil novou operu Don Juan, ve které má Christine hrát hlavní roli. O tu ji ale připraví primadona, která se mezitím vrátila, a divadlo čeká série neštěstí: od ztraceného hlasu primadony přes oběšení kulisáře až po pád lustru a následný požár divadla. Fantomovi se zároveň nelíbí „přátelství“ Christine a Raoula a snaží se Raoula zabít. To se mu nepovede a Raoul se dozvídá o jeho minulosti.

Dozví se také, kde Fantom přebývá a rozhodne se ho vyhledat. To se mu podaří, bohužel ale padne přímo do rukou Fantomovi a ten dá Christine na výběr: buď si ho vezme a nebo on Raoula zabije. Christine se rozhodne pro Fantoma, aby Raoula zachránila, Fantom však pochopí jejich lásku, nechá je spolu a sám uteče rychleji, než ho jeho pronásledovatelé – zaměstnanci opery, kteří mu přišli na stopu – stačí lapit a zabít.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 8. 2019 Svátek má Bartoloměj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz