Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál
V divadlech od 9.12.2004

fb  Sdílet


Motto
Náš příběh se začíná odehrávat ve vietnamském Saigonu těsně před invazí severovietnamských jednotek.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Mladá neposkvrněná dívka Kim se řízením osudu ocitá v pochybném nočním klubu, kde se seznámí s americkým vojákem Chrisem. Ten, ač původně hledá jen chvilkové rozptýlení, se do Kim zamiluje, právě tak jako ona do něj. Po pádu Saigonu je však Chris nucen město okamžitě opustit, aniž by mohl zoufalou Kim vzít s sebou. V domnění, že nepřežila, se v Americe znovu žení a až po letech zjišťuje, že Kim žije v thajském Bangkoku i s jejich společným dítětem. Setkají se, ale každý je už na jiném břehu a Kim, v touze po lepším životě pro své dítě, volí oběť nejvyšší.

Naši hrdinové Vás provedou exotickými nočními kluby, navštívíte Thajsko, Ameriku i Vietnam a dokonce se stanete svědky velkolepého přeletu bojového vrtulníku při evakuaci amerických vojsk ze Saigonu.

Strhující hudba, fascinující výprava, špičkové pěvecké a herecké výkony našich předních hvězd, gigantické sborové scény spolu s technickou dokonalostí akčních scén zaručují, že příběh nejen uvidíte, ale také ho se svými hrdiny prožijete.

Herci Jiří Korn, Karel Černoch, Josef Štágr, Iveta Bartošová, Magda Malá, Lucia Šoralová, Tomáš Savka, Roman Vojtek, Michal Klamo, Jan Fiala, David Uličník, Pavel Vítek, Tomáš Trapl, Jaroslav Rusnák, Kateřina Brožová, Tereza Mátlová, Václav Vostarek, Ondřej Izdný, Minh Nguyen Patrik, Huong Pham Thao, Strnad Jan, Bláha Erik, Karolína Husáková, Tereza Zelinková, Michaela Šrůmová, Jana Koutová, Dita Hořínková, Irena Kousalová, Adéla Zejfartová, Taťána Novotná, Michaela Pobudová, Martina Placrová, Soňa Pínová, Kateřina Malá, Diana Nagyová, Romana Kmecová, Michaela Josková, Kamil Kováč, Jan Vytásek, Jaromír Holub, Petr Kali Chrobák, Vladimír Havlík, Lukáš Jindra, Jan Zimmel, Tomáš Fiala, Michal Čančara, Marcel Cinibulk, Roman Duda, Richard Bergman, Kolva Igor, Kolva Jurij, Weismann Jiří  


Popis


obrazek

Saigon – duben 1975

Je páteční noc v Saigonu, krátce před pádem města a stažením amerických jednotek z Vietnamu. V pochybném nočním klubu „Dreamland“ (Země snů), který vlastní nechvalně známý euroasijský pasák zvaný „Inženýr“, se vietnamská děvčata chystají na noční „souboj“ o titul Miss Saigon a o čest stát se výhrou ve večerní loterii. Inženýr řídí chod událostí, nutí dívky, aby se nabízely a vydělaly pro něj i pro sebe. Je to jejich jediná možnost, jak získat dostatek peněz na přežití a možná i na cestovní pas, aby se ze země dostaly dříve, než město padne. Dnes večer všem představuje mladou neposkvrněnou dívku Kim, „čerstvou přímo z venkova“.
Klub je nabitý americkými námořníky, civilisty a jihovietnamskými důstojníky. Mezi nimi jsou i dva popíjející vojáci – Chris a John. Chris zahlédne Kim a je unesen. „Souboj“ vyhrává Gigi, tu v loterii získává jeden z námořníků.

Když se situace na jevišti zklidní, všechny dívky oslavují Gigi a sní o vojákovi, který by si je odvezl do vytoužené Ameriky, daleko od odporného nočního klubu a nezadržitelné katastrofy, která je stihne, když Severní Vietnam dobude Saigon.

John chce Chrise trochu vzpružit, a tak mu na noc zaplatí Kiminy služby. Po letmém seznámení spolu tančí a Kim si odvádí Chrise do své komůrky.obrazek
Později v noci, kdy Kim tvrdě usne, zatímco město za malým oknem čile žije, zareaguje Chris na její city, zanechá jí nějaké peníze. a vyjde na ulici. Tam jej hned osloví dva domorodci a žádají o pomoc při útěku ze země. Chris se vrací do pokojíku, naposledy se podívá na Kim a ví, že právě ona bude tou jeho nejkrásnější vzpomínkou na Saigon.

Kim se probouzí v okamžiku, kdy se Chris chystá odejít. Odmítá přijmout jeho peníze a vypráví mu, jak se do podivného klubu dostala.

Chris se okamžitě rozhodne strávit několik posledních dnů v Saigonu s ní.

Následujícího dne telefonuje Chris Johnovi, že posledních 48 hodin v Saigonu bude u Kim. John je zděšen, události se valí a Saigon je na pokraji invaze severovietnamské armády.
Aby mohli být stále spolu, Chris vykoupí Kim ze služby u Inženýra.
Dívky z baru pomáhají Kim připravit pokoj, který bude sdílet s Chrisem. Staví oltář a spolu s Kim zpívají tradiční vietnamské svatební písně.
Slavnost přerušuje Kimin bratranec, muž kterému byla slíbena, když jí bylo pouhých 13 let a který je nyní důstojníkem severovietnamské armády. Chris Kim brání a posílá Thuye pryč.

Pak ji bere do náručí a slibuje, že ji vezme do Ameriky.

Hočiminovo město – duben 1978


Uplynuly tři roky. Saigon byl přejmenován na Hočiminovo město a v ulicích se mohutně slaví vítězství Severního Vietnamu a třetí výročí sjednocení.

Kim je v malé místnosti, kterou sdílí spolu s dalšími Vietnamci. Časně zrána si zpívá o americkém vojákovi, v jehož návrat stále věří.obrazek
Atlanta – duben 1978


Chris se ale domnívá, že Kim zahynula a převrací se ve své posteli na opačném konci světa stíhán hrůznými sny. Vedle něj je Ellen, jeho žena. Také ona zpívá o své touze – že se Chris přestane trápit.


Hočiminovo město – duben 1978


Inženýr se vrací do Hočiminova města z převýchovného tábora. Thuy, nyní lidový komisař, mu nabídl svobodu výměnou za nalezení Kim. Inženýr ji najde, zavede ho k ní, ona ovšem jeho lásku opět odmítá, je věrná Chrisovi.
Thuy povolává své vojáky, aby zdemolovali Kimin pokoj a ztloukli Inženýra. Kim prozrazuje, že má s Chrisem tříletého syna Tama. Když se Thuy pokusí chlapce bodnout, Kim vytáhne zbraň a Thuye zastřelí. Pak i s Tamem prchne.

Když vojáci zjistí, že byl Thuy zavražděn, nastane boží dopuštění. Inženýr prchne do své hnusné zkažené díry, která byla dříve „Zemí snů“. Posbírá svých pár věcí, aby se připojil k lidem prchajícím lodí z válkou zničené země.

Státní bezpečností pronásledovaná Kim s Tamem dostihnou Inženýra v jeho úkrytu (prázdný Dreamland) a prosí jej o pomoc při útěku se země. V Tamovi, který je synem amerického námořníka, vidí Inženýr šanci na svobodu pro všechny.
Vedena vírou, že se rodina po dlouhém odloučení opět shledá, zpívá Kim Tamovi a slibuje, že pro něj udělá vše. Připojí se k lodi a opouštějí zemi.

Atlanta – září 1978


John nyní pracuje v agentuře zabývající se problematikou dětí, které se narodily vietnamským matkám a postrádají své americké otce a účastní se konference v Atlantě, kterou navštíví i Chris s Ellen.

Po svém projevu řekne Chrisovi, že jeho lidé našli Kim, která je živá a pracuje v Bangkoku. Zároveň mu řekne, že je otcem jejího dítěte.


obrazek

Bangkok – říjen 1978

Na ulici nevábné čtvrti Patpongu pasou Inženýr a jeho rivalové děvčata pro noční klub Moulin Rouge.
John najde Kim, která tam pracuje, a řekne jí, že Chris je s ním v Bangkoku. Když vidí Tama a Kiminu nesmrtelnou lásku ke Chrisovi, nenalézá John odvahu říci jí, že je Chris ženatý a jen jí slíbí, že ho za ní pošle.
Kim pronásleduje přízrak Thuye, který jí nejen vyčítá její vinu, ale připomíná jí krutý osud Saigonu v okamžiku, kdy se od sebe s Chrisem odloučili, zároveň se jí stále vrací obraz davu Vietnamců tlačícího se do bran ambasády, kdy jí se nezdaří proniknout přes stráže a jen zahlédne poslední vrtulník, odlétající s Chrisem na palubě.

Bangkok – říjen 1978

Inženýr, který nedůvěřuje ani Chrisovi ani Johnovi, sežene adresu hotelu, ve kterém oba bydlí. Kim hledá Chrise, Chris s Johnem mezitím po celém městě hledají ji. V hotelu se Kim setkává s Ellen, která se jí omlouvá za svůj sňatek s Chrisem. Poznávajíc pravdu, zoufalá Kim žádá Ellen, aby vzala Tama zpět s sebou do Ameriky, aby mohl žít lepším životem než ona sama. Ellen odmítá.
Po odchodu Kim se Ellen rozhodne za Chrise bojovat.

Po návratu obou mužů jim Ellen vypráví, co se přihodilo. Navzdory Kimině přání vidět Chrise jen mezi čtyřma očima se rozhodnou jít za ní oba a přesvědčit ji, aby i s dítětem zůstala v Bangkoku, oni by jí poskytovali podporu.

Kim se vrací do klubu a inženýrovi řekne, že přijde později večer a všechny vezme s sebou do Ameriky. Inženýr uvěří, že se jeho touha stane skutečností a splní se jeho velký „Americký sen“.

Mezitím se Kim rozhodne obětovat svůj život budoucímu šťastnému životu svého syna a jeho otce v Americe, jak dříve slíbila.

Když přichází Chris s Ellen a Johnem, Kim mizí se své ložnici. Ozve se výstřel a její tělo padá k zemi. Zoufalý Chris bere Kim do náručí naposled a opona padá.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 2. 2019 Svátek má Miloslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz