Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra, 140 min.
V divadlech od 27.2.2010

fb  Sdílet


Motto
Komediální drama o setkávání se sebou samým.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Charlie: „Před pár dny jsem zjistil, že mám bratra a že s ním chci bejt. A teď přijdete vy, a říkáte mi, že s ním bejt nemůžu…“

Příběh o velmi překvapivém setkání dvou bratrů a složitých a nečekaně krásných zákoutích lidské duše je známý zejména z oscarového filmu natočeného v roce 1988, ve kterém herecky excelovali Dustin Hoffman a Tom Cruise. Skvělá divadelní adaptace britského scénáristy Dana Gordona měla premiéru v londýnmské divadle Apollo Theatre v září 2008 a byla nadšeně přijata, a během necelých čtyř měsíců se uskutečnilo na sto padesát představení. Hra vyvolala značný zájem v divadlech po celém světě, nicméně podmínky společnosti MGM on Stage byly natolik přísné, že se podle nám dostupných informací teprve druhé uvedení této divadelní adaptace na světě koná právě v Divadle pod Palmovkou.

Charlie Babbitt je prototypem nezodpovědného amerického floutka hrajícího se životem „vabank“. Nechybí mu nic - kromě zdravé pokory a upřímně projeveného citu. Ke svému překvapení se jednoho dne dozví, že zemřelý otec odkázal svůj obrovský majetek jeho staršímu bratru Raymondovi, který je postižen autismem. Charlie, který o existenci bratra neměl dosud ani ponětí, se rozhodne nečekanou situaci obrátit ve svůj prospěch. Svého bratra unese z psychiatrické léčebny v domnění, že se mu podaří získat část dědictví po otci jako výkupné. Složité soužití obou bratrů plné nečekaných komplikací, ale také komických i dojemných situací, nakonec oba bratry nečekaně sblíží.

Herci Jan Konečný, Radek Valenta, Marta Ondráčková, Anna Schmidtmajerová, Miloš Kopečný, Hana Seidlová, René Přibil  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 7. 12. 2019 Svátek má Ambrož
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz