Informace    Obsazení    Fotky    

činohra, 120 min., od 12 let
V divadlech od 10.6.2013

fb  Sdílet


Motto
Morální thriller podle románu Olgy Tokarczukové Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých.

Herci Pavla Beretova, Ivana Uhlířová, Patrik Děrgel, Radovan Klučka, Lukáš Příkazký, Matěj Anděl, Richard Fiala, Marta Chmelová Vítů, Eduard Čubr, Jaroslav Synek, Pavola Smolárik, Marek Doubrava  


Popis upravit informace o pořadu
Z recenzí:

Na výkonu Beretové, který je pro inscenaci samo sebou klíčový, je fascinující především hereččina fyzická proměna: bez množství líčidel i kdovíjak výrazného kostýmu se dovede proměnit v ošklivku neurčitého tvaru a věku. Přes poměrně sytou charakterizaci je její výkon proměnlivý a jemně odstíněný. (...)
Proti přepjatému fanatismu Dušejkové staví Pácl (a dílem vlastně už sama Lagronová) lehkou komedii rázovitých postaviček. Upoutá tak nejen Patrik Děrgel v exponované roli kníratého komisaře nebo spolehlivý Miloslav König v zábavné roli šviháckého faráře, ale třeba také Jiří Panzner coby samorostlý soused Mátoha. (...) Čupakabra je na Páclovy poměry možná až překvapivě eklektickou inscenací, pohrává si s různými mírami stylizace. Nese v sobě spoustu humoru tak černého a cynického, že to vytrvale překvapuje.
Michal Zahálka, SaD 4/2013

Působivost inscenace spočívá především ve vytváření snové atmosféry a v mezihře protagonistů, jejich výrazné pohybové i akční stylizaci.

Jana Soprová, Mozaika (ČRo Vltava)

Text hry Lenky Lagronové poetický jazyk literární předlohy nepřebírá, zato z různých úhlů nahlíží a zároveň odlehčuje téma ekologie a vztahu a k životu vůbec. Tenhle tanec mezi vejc vyřešili režisér Štěpán Pácl a dramaturgyně Tereza Marečková černým humorem, postaveným na herecké interpretaci.

Veronika Boušová, i-divadlo.cz
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz