Informace    Obsazení    

činohra
V divadlech od 18.4.2002

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o pořadu
Premiérou Goethova Fausta vrcholí ďábelský, faustovský nebo chcete-li pokušitelský projekt Klicperova divadla MEFISTO SE DÍVÁ, jehož součástí bylo v sezoně 1998/99 uvedení Bulgakovova MISTRA A MARKÉTKY a v následující sezoně 1999/2000 Havlova POKOUŠENÍ. V parafrázi jednoho okřídleného výroku se s trochou nadsázky tvrdí, že člověk může za život přečíst mnoho knih, může zhlédnout hodně divadelních her, anebo si může ušetřit všechnu tu práci a soustředit se na jediné, ale zato podstatné dílo světové literatury, na Goethova FAUSTA.
Tento tradiční námět, pocházející z pověstí lidového čtení někdy ze 16. století, dovedl Goethe do podoby myšlenkově hlubokého a mnohovrstevnatého díla.


FAUST je podobenství posedlosti po zodpovězení otázek života a rozluštění záhad tohoto světa. Každá touha po poznání, každé puzení k moci a paktování se zlem, každé tíhnutí ke kráse a činorodosti je obsaženo ve FAUSTOVI, jenž se tak stal archetypem člověka neklidného, hledajícího, bloudícího mezi dobrem a zlem, zmarem a vykoupením, bolestně i slastně prožívajícího svou existenci a veškeré bytí. FAUST je divadlem tohoto světa... Poprvé v historii také na našem jevišti.

Herci Miloš Mejzlík, Jiří Zapletal, Simona Babčáková, Filip Rajmont, Jan Mazák, Hynek Pech, Josef Čepelka, Tomáš Lněnička, František Staněk, Josef Vystrčil, Martina Eliášová, Kamila Sedlářová, Andrea Marečková  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 4. 2024 Svátek má Valérie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz