Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 12.3.2011

fb  Sdílet


Motto
Komedie o bizarnosti světa kolem nás. Satira plná drsného humoru a nadsázky, pojednávající nejen o abnormalitě normálu a hranicích geniality.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Autista Miki miluje politiku. Už teď je zdatným politickým komentátorem, umí nazpaměť návrhy státního rozpočtu, nedělá mu problém potykat si s Kájou Schwarzenbergem a v Otázkách Václava Moravce je schopný svou jasnou politickou vizí převálcovat veškeré odpůrce. Miki ví, že bude jednou premiérem. Ale byl by mnohem radši, kdyby mu věnovala více pozornosti Hanička.

Jenže autistka Hanička žije jenom hokejem. Umí nazpaměť všechny komentáře z Nagana, miluje Jirku Šlégra a ví, jak pálí Guma. Nejvíc se jí líbí, když může pěkně jako Robert Záruba okomentovat nějakou bitku, protože Miki se o její přízeň často neváhá porvat s autistou Jindříškem.

Jindříšek je mistr počítačových technologií a velmi nadaný vědec, jenže teď tak nějak přichází do puberty a nebezpečně se mu zalíbily stránky animalporn.com. To autista Karlík se moc neprojevuje. Říká statistiky z googlu o současných párech a jejich problémech, a kývá se vzorově ze strany na stranu úplně jako Dustin Hoffman v Rainmanovi. Karlík totiž skrývá jedno velké tajemství.

Hyneček se zase specializuje na chemické složení a výrobu lihovin. Umí vyjmenovat všechny bylinné přísady Becherovky a ví, jaký je rozdíl mezi českou a italskou verzí Fernetu, i když ho nesmí pít. Hyneček je nešťastný, protože lidé by se podle něj měli mít rádi, ale tady to vypadá, že se rádi nemají. Přinejmenším Pavel s Kamilou, hlavní hrdinové hry, mladý manželský pár v krizi. Pavel pracuje jako vychovatel autistů. Možná, že do ústavu poslední dobou spíše jen utíká před problémy se svou ženou Kamilou.

Kamila nesnáší stereotyp v jejich vztahu, nesnáší Pavlovu práci, a nesnáší už asi především Pavla, i když je to otec jejich malé dcerky Terezky. Má jen minimum celulitidy a umí výborné těstoviny s piniovými oříšky, takže by měla mít chlapa, kterého si zaslouží. Taky jí vadí, jak je Pavel závislý na své matce. Pavlova maminka Olinka prodává v Albertu. Jejím životním snem ovšem kdysi bylo bruslit jako Sonia Henie.

Taky se jí to skoro podařilo a na zimáku v Litoměřicích neměla svého času konkurenci. Jejího odpíchnutého toe-lopa ocenil zejména Jarda, „nejlepší trenér v Liťáku“. Jarda si vzal Olinku do parády a brzy i za ženu, mezitím se ale všechno pokazilo, Jarda jednou špatně nabrouslil brusle, a pak na to doplatil… Co do toho všeho způsobí příchod jistého českého režiséra z Bruntálu, úpícího pod tíhou světa a toužícího po sachru s jahodovou polevou? A co když jeden z autistů uvede do praxe Everettovu teorii paralelních vesmírů?

Je možné, že existujeme zároveň v dalším světě, kde je všechno jinak? Jsou nezájem o ostatní, absence empatie a sociálních vazeb a problematická komunikace pouhými popisy autismu, nebo jde o pojmenování celé dnešní doby? Odpovědi naleznete v komedii Petra Kolečka plné drsného humoru, která pojednává nejen o bizarnosti světa kolem nás, ale i abnormalitě normálu a hranicích geniality.

Herci Helena Plecháčková, Tomáš Lněnička, Lenka Loubalová, Lubor Novotný, Pavlína Štorková, Dušan Hřebíček, Jakub Tvrdík, František Staněk, Kateřina Francová, Petr Vrběcký  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 4. 2024 Svátek má Valérie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz