Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 29.4.2006

fb  Sdílet


Motto
Spisovatel Jaroslav Havlíček nás v románu Petrolejové lampy zavede do své rodné Jilemnice na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Se smyslem pro výrazný detail nám barvitě vylíčí časy, kdy stačilo "blikavé a mírné světlo petrolejek". Jeho svět malého podhorského města je zabydlen ostře vykreslenými postavami. V sáze dvou rodů dominuje osud mladé ženy Štěpky Kiliánové. Nepoddajné, ale srdečné, šaškující, ale přitom s vnitřní důstojností, hrdé, ale zranitelné. Stejně jako jejímu okolí se nám může zdát chvílemi nesnesitelná a vzápětí okouzlující. Především však musíme ocenit její neutuchající energii, s jakou se přes všechny rány osudu snaží dosáhnout aspoň kousku štěstí. A to i v nešťastném manželství se svým bratrancem, zkrachovalým důstojníkem. Jaroslav Havlíček je uznávaným mistrem psychologické kresby, ale vládne i tragikomickou nadsázkou, která propůjčuje jeho prózám nadčasovost. O tom, že je v jeho díle skrytý sugestivní dramatický potenciál svědčí také skutečnost, že se k němu vrací i filmaři několika generací.

Herci Pavla Tomicová, Jiří Klepl, Marie Kleplová, Vlastimil Čaněk, Jiří Zapletal, Filip Richtermoc, Tomáš Lněnička, Martina Eliášová, Jan Čížek, Isabela Bencová, Alexandr Gregar, Petr Vrběcký, František Staněk, Kristýna Kociánová  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz