Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 3.12.2005

fb  Sdílet


Motto
„Člověk je vlastně přežitek“, tvrdí jedna z postav Čapkova vizionářského dramatu z roku 1920, přednosta výzkumného oddělení továrny Rosum´s Universal Robots.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Noví roboti jsou mimořádně levnou pracovní silou a postrádají jakýkoliv náznak nedokonalosti, jako je projev duše a lidského citu. To jsou totiž hlavní brzdy výkonnosti, která je přeci tak důležitá při vydělávání peněz! Jenže co se pak stane, když lidstvo bez práce zakrní, přestanou se rodit děti a roboti začnou mít pocit, že chtějí vládnout světu bez takto nedokonalých tvorů – jsou totiž lepší a dokonalejší. Tak tedy pryč se slabým svinstvem - člověkem! Roboti lidstvo nemilosrdně vyhladí. Hlavním poselstvím hry, oceněné státní cenou, je kromě varování před přílišným nadšením z nových technologií obava ze ztráty lidskosti, z automatizace a stereotypu našich životů. A že je toto poselství stále aktuální, chceme dokázat novou inscenací režiséra Davida Drábka, autora divadelních her Akvabely a Švédský stůl, inscenovaných v Klicperově divadle Vladimírem Morávkem. Samozřejmě už poučeni a usměrněni dějinami konce 20. století, novými technologiemi, kyberpunkem, digitalizací a globálním oteplením a filmy Blade Runner, Brazil nebo Matrix. I na počátku 21. stolení totiž podle tvůrců stále platí, že jedinou nadějí člověka je láska a víra v lidství.

Herci Josef Čepelka, Dušan Hřebíček, Tomáš Lněnička, Lubor Novotný, Jiří Klepl, Vlastimil Čaněk, Helena Plecháčková, Zora Valchařová - Poulová, František Staněk, Kateřina Francová, Petr Vrběcký, Vojtěch Hájek, Kristýna Kociánová, Jan Čížek, Josef Vystrčil  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz