Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 10.11.2012

fb  Sdílet


Motto
„Je možné, že to tak dopadne... V každém případě si za to budeme moci samy(i)“

Krátký popis upravit informace o pořadu
Divadelní adaptaci neodolatelné filmové komedie „polského Spielberga“ Julia Machulského z roku 1983 přináší Klicperovo divadlo v autorské úpravě a režii Šimona Cabana. Dva dobrovolníci, Max a Albert, se po umělém zmrazení lidského těla probouzejí poněkud déle, než bylo vědecky plánováno. Ve 21. století už navíc na Zemi funguje zcela jiné společenství, ve kterém žijí pouze ženy a nevypadá to, že by jim muži nějak scházeli, naopak se stávají nepříteli číslo 1. Také jste tehdy stáli sáhodlouhé fronty u kina, abyste se pokochali břitkým humorem a půvaby polských komparzistek? A pak se rádi dívali na každou reprízu této komedie v televizi?

Režisér Šimon Caban však nevychází jen z filmového scénáře, ale klade si i otázku, jaká by byla Sexmise dnes. Satira v pláštíku komediální scifi? Lechtivá komedie z nedaleké budoucnosti? Chytré odhalení absurdity jakékoliv diktatury? Nebo neradostný pohled na další vývoj planety Země? Mají samci šanci na přežití? Je partenogeneze nejdokonalejším způsobem rozmnožování? Co je to otec? Četli jste někdy manifest ultrafeministek? Spolkni prášek! Byl Koperník žena? A co muži? Mají si kde hrát?

Na pozadí slavného filmového hitu vám na jeviště přineseme genderově (ne)korektní pohled spolu s řádnou dávkou nadsázky a legrace. V hlavních rolích hibernovaných samců se představí Jiří Zapletal a Vojtěch Dvořák!

Herci Jiří Zapletal, Lenka Loubalová, Vojtěch Dvořák, Zora Valchařová, Helena Plecháčková, Martina Nováková, Isabela Bencová Smečková,, Natálie Holíková, František Staněk, Martina Eliášová, Marta Zaoralová, Adéla Paurová, Anna Zámečníková, Diana Herbsová, Michaela Rykrová, Anna Hřebíčková, Alžběta Oborníková, Rebeka Líznerová, Lucie Voňková, Magdalena Kubíčková, Mirka Vyletělová  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 4. 2024 Svátek má Valérie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz