Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra, 130 min.
V divadlech od 14.3.2009

fb  Sdílet


Motto
Elinin boj o život ve třech dějstvích. Hořká komedie o lidské touze po životě, která pálí a baví zároveň!

Krátký popis upravit informace o pořadu
Elina Makropulos se kdysi stala pokusným králíkem, neboť lidé odjakživa toužili po věčném mládí a lámali si hlavu, jakým způsobem oddálit okamžik, kdy budou postaveni tváří v tvář Smrti. Kdyby tak bylo možné se Smrtí vyjednávat a dohodnout se! Anebo ji přelstít docela a prostě žít, žít a žít! Mladičké Elině bylo dáno, aby na sobě prověřila recept dlouhověkosti. Všichni, kteří toužili dozvědět se pravdu a přitom nic neriskovali, dávno zemřeli. Přežila jenom ONA. Věčná žena a matka, jediná odvěká hvězda, která dosud nevyhasla. Žít sto dvacet let a vypadat na třicet je okouzlující. Jenže mít talent, obdiv mužů a nesměrnou krásu celých tři sta lidských let je k zbláznění vyčerpávající. Žít se nechce, všechno se opakuje, nic nového vymyslet nejde. Ale Elina přesto bojuje. Bojuje o svůj život. Ale proč? Tak proboha proč?
Karel Čapek neuložil do své hry jenom etickou a morální otázku týkající se správnosti či nesprávnosti utkávání se člověka s Přírodou a jejími zákony. Karel Čapek, který v době psaní této hry trpěl závažnou nemocí a neměl jistotu, zda právě Věc Makropulos nebude posledním z jeho poselství lidstvu, vyjádřil - možná nevědomky - cosi zásadnějšího. Je možné, aby se člověk vůbec kdy smířil s tím, že jeho dny se jednou provždy chýlí k nezvratitelnému konci? Hořká komedie o lidské touze po životě, která pálí a baví zároveň!

Herci Kamila Sedlářová, Jiří Zapletal, Vojtěch Dvořák, Filip Richtermoc, Vlastimil Čaněk, František Staněk, Dušan Hřebíček, Kristýna Kociánová, Eva Kratochvílová, Marie Kleplová, Josef Čepelka  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 4. 2024 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz