Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra

fb  Sdílet


Motto
Broadwayská hudební hříčka o falešných hrách a pravých láskách podle příběhů a postav Damona Runyona.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Hudební komedii, která získala pět prestižních ocenění Tony, uvádíme v české premiéře! Autoři libreta užívají osobité ironie, aby divákovi představili skrznaskrz absurdní prostředí skupiny hazardních hráčů v kontrastu se světem Armády spásy a zejména jejích spanilých příslušnic. A toto vše je „pouhou“ kulisou pro příběhy opravdové lásky končící napravenými hříšníky (?) a hned dvěma (!) svatbami.

Z historie:

Frank Loesser patří k nejlepším autorům americké hudební komedie 20. století komponujícím i píšícím si vlastní písňové texty, v českém prostředí je však zatím zcela neznámým. Bravurně střídá hudební styly, jeho jazyk je jak v hudbě, tak v textech velice kultivovaný, hravý a vtipný. V hudební komedii Sázky z lásky (Guys and Dolls, Broadway 1950) dosahuje naprostého mistrovství. Libreto napsali podle povídek Damona Runyona Jo Swerling a Abe Burrows. Guys and Dolls byli mnohokrát znovu uvedeni na světových jevištích a v roce 1955 dokonce vznikl úspěšný stejnojmenný film, v němž si s chutí zahráli i Marlon Brando a Frank Sinatra.

Herci Denny Ratajský, Eva Jedličková, Roman Harok, Martina Šnytová, Josef Lekeš, Marcel Školout, Jaroslav Rusnák, Juraj Čiernik, Roman Žiška, Zdeněk Jorda, Filip Skála, Filip Staněk, Tomáš Novotný, Petra Langerová, Libor Olma, Pavel Liška, Zdenka Mervová, Jana Tabrea, Veronika Gidová, Jarmila Hašková, Martina Monczková, Eva Nováková, Ilona Piskořová, Lenka Vaňkátová, Eva Villámová, Čestmír Prymus  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 6. 6. 2020 Svátek má Norbert
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz